جلوگیری از فعالیت حقوق بشری فراقانونی و خودکامانه است اطلاعیه مطبوعاتی
14/04/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

سازمان منطبق با منشور حقوق بشر و قانون شکل گرفته و فعالیت های آن قانونی است، ولی برخوردهایی که با این سازمان صورت می گیرد و جلوگیری از فعالیت های حقوق بشری تماماً فراقانونی، خودکامانه، زورمدارانه و مبتنی بر تبعیض است و احضارها، هشدارها و تهدیدهای علیه مدیران شناخته شده سازمان نیز غیرقابل توجیه و غیرقانونی است.


آنچه مسلم است این است که هیچگونه استناد قانونی برای جلوگیری از فعالیت سازمان و برخورد با فعالان آن وجود ندارد و آنچه که دادگاه انقلابی در جریان محاکمه دبیرکل سازمان به آن استناد کرده است سندی غیرقانونی است.


آئین نامه ای از هیأت وزیران را نمی توان سند قانونی محسوب نمود و چنین سندی هیچگونه وجاهت قانونی نداشته و ندارد. از این رو نگه داشتن دبیرکل در زندان اقدامی غیرقانونی و یک عمل سیاسی است و هرگونه اقدام در امر جلوگیری از فعالیت سازمان نیز خلاف قانونی است.


بنابراین ضروری است سازمان، فعالیت های عادی و جاری خود را بطور کامل از سربگیرد و در فعال سازی واحدهای وابسته به سازمان از جمله «خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان» بکوشد.


تهران: زندان اوین


محمدصدیق کبودوند


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com