اصحاب مطبوعات زندانی آزاد شوند اطلاعیه مطبوعاتی
05/05/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اصحاب مطبوعات زندانی آزاد شوند


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


گزارشگران حقوق بشر کردستان در اطلاعیه ای اسامی تعدادی از روزنامه نگاران زندانی را جمع آوری و منتشرنمود که همزمان با آن سازمان طی بیانیه ای آزادی روزنامه نگاران را خواستار شده است.


الف- اطلاعیه گزارشگران سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان: بنا برگفته منابع متعدد طی سال های گذشته صدها تن از روزنامه نگاران دستگیر و بازداشت و یا تحت تعقیب قرار گرفته اند و در حال حاضر نیز تعدادی از این روزنامه نگاران به دلایل فعالیت های مطبوعاتی محکوم به حبس شده اند.


گزارشگران سازمان حقوق بشر کردستان اسامی برخی از اصحاب مطبوعات را که هم اکنون در حبس به سر می برند به شرح زیر اعلام می دارد:


1-     عمادالدین باقی


2-     عیسی سحرخیز


3-     محمدصدیق کبودوند


4-     احمدزیدآبادی


5-     حشمت الله طبرزدی


6-     هنگامه شهیدی


7-     بهمن احمدی امویی


8-     محمدجوادمظفر


9-     مسعود لواسانی


10-مسعود مرادی باستانی


11-سعید متین پور


12-محمد داوری


13-مهدی محمدحسن زاده


14-نادر کریمی جونی


15-رضا رفیعی فروشان


16- مهدی محمودیان


17- مجتبی تهرانی


18- علی ملیحی


19- احسان سهرابی


20- سیامک قادری


21-سام محمودی


22- حسن ظهوری


23- ابوالفضل عابدینی


24- شاهین زینعلی


25- کرمان فرزین


26- آرش ساغر


نکته قابل تاکید اینکه هم اکنون دهها نفر از روزنامه نگاران در زندان بسر می برند که در این رابطه گزارشگران سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان تنها موفق به انتشار تعدادی از آنها به شرح فوق گردیده است.


ب- بیانیه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان:


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از بازداشت و زندانی شدن این افراد به شدت متاثر و متاسف است و براین باور است این دسته از روزنامه نگاران در دادگاه هایی غیراستاندارد و محاکماتی ناعادلانه محکوم شده اند. دستگیر و زندانی شدن این افراد نقض صریح منشور حقوق بشر و آزادی بیان است و از این رو این سازمان خواستار آزادی فوری روزنامه نگاران در بند شده است.


14 اردیبهشت 1390


 


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com