ازفراخوان 10 تير ماه روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند پشتيباني مي‌كنيم اطلاعیه مطبوعاتی
27/06/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
ازفراخوان 10 تير ماه روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند پشتيباني مي‌كنيم
دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان حمايت و پشتيباني خود را از فراخوان فعالان مدني ،سياسي و حقوق بشري در خصوص نام گذاري روز 10 تيرماه برابر با 30 ژوئن روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند اعلام كرد . متن اين بيانيه در پي مي‌آيد :
ازفراخوان 10 تير روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند پشتيباني مي‌كنيم
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن ارج نهادن به تلاش‌ها و زحمات فعالان حقوق بشري ، مدني و سياسي كردستان در داخل و خارج از كشور حمايت و پشتيباني خود را از نام‌گذاري روز 10 تير برابر با 30 ژوئن با نام «حمايت جامعه كردستان از كبودوند » اعلام مي‌دارد و اميدوار است همه انسان دوستان در سراسر جهان به ويژه در كردستان هم‌دل و هم‌گام به اين فراخوان بپيوندند.
دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان
چهارشنبه 7 تیرماه 1391
27 ژوئن 2012


اطلاعات اضافی
شماری از فعالان کرد، در حمایت از محمد صدیق کبودوند پیشنهاد کرده اند تا روز شنبه ۱۰ تیر برابر با ۳۰ ژوئن به عنوان «روز حمایت مردم کردستان از محمد صدیق کبودوند» نامگذاری شود.
فعالان کرد عنوان کرده اند که «روز ۳۰ ژوئن نمادیست برای همه آنانی که نمی خواهند چشمانشان را به روی کبودوند و سایر زندانیان بیمار ببندند. یک کلمه،یک جمله، یک یادداشت، یک عکس، یک کارتون، یک شعر، یک ترانه، یک قطعه موزیک، تهیه یک فایل صوتی و تصویری مرتبط با کبودوند، حداقل کاریاست که می توان در این روز انجام داد. حداقل کاری که برای جلوگیری از وقوع فاجعه باید انجام داد.»
انتشار این فراخوان در حالی صورت می گیرد که بیش از یک ماه از اعتصاب غذای محمد صدیق کبودوند، رییس زندان سازمان حقوق بشر کردستان سپری می شود و آخرین خبر از وضعیت ایشان این است که کلیه های آقای کبودوند دچار عفونت شده و تداوم اعتصاب، ایشان را در معرض خطر جدی قرار داده است.
وزارت اطلاعات بارها با درخواست پزشکان جهت مداوای وی در خارج از زندان مخالفت کرده است و اخیرا نیز با درخواست وی جهت مرخصی برای پیگیری راه های درمان پسرش مخالفت کرده است.
۱۰ تیر امسال مصادف است با ششمین سال بازداشت محمد صدیق کبودوند. رییس سازمان حقوق بشر کردستان در پنج سال گذشته از حق مرخصی رفتن محروم بوده است. علاوه بر این، مسئولان و قضایی بارها با درخواست پزشکان جهت مداوای وی در خارج از زندان مخالفت کرده اند و اخیرا نیز با درخواست آقای کبودوند جهت مرخصی [برای پیگیری راه های درمان پسرش] مخالفت کرده اند.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com