حمایت خود را از کمپین “زن بودن ابزار تحقیر و تنبیه هیچ کس نیست” اعلام میداریم اطلاعیه مطبوعاتی
20/04/2013 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

حمایت خود را از کمپین زن بودن ابزار تحقیر و تنبیه هیچ کس نیست” اعلام میداریم


اطلاعیه  


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


"نیروهای انتظامی مریوان، روز دوشنبه ۲۶ فروردین یک متهم مرد را در حالیکه لباس های زنانه قرمز بر تن او کرده بودند، در سطح شهر گردانده و نمایش دادند. دادگاهی در مریوان «حکم گرداندن در سطح شهر با لباس های زنانه» را برای سه متهم مرد صادر کرده بود که حکم یکی از آنجا اجرا شد. این اقدام روز بعد، اعتراض شماری از زنان و مردان مریوان را در پی داشت. آنها در یکی از میادین مریوان دست به تجمع زدند و با پوشیدن لباس های قرمز، اعتراض خودشان را به این رفتار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نشان دادند. اما اعتراضات محدود به مریوان نشد. کمپینی با محورت این صفحه آغاز به کار کرده. کمپین «زن بودن ابزار تحقیر و تنبیه هیچ کس نیست» در حمایت از اقدام به جا و مدنی زنان پیراهن قرمز مریوان و نیز این باور که پوشش زنانه و یا زن بودن ابزاری نیست که بتوان با آن هیچ انسانی را تحقیر یا مورد تنبیه قرار داد، شکل گرفته است"


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان  ضمن ابراز انزجار ازاین حرکت توهین آمیز نهادهای قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران نسبت به زنان ایرانی حمایت کامل خود از تلاش جمعی از فعالان جامعه مدنی  ایرانی تحت عنوان “زن بودن ابزار تحقیر و تنبیه هیچ کس نیست،” را اعلام میدارد.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان این حرکت آگاهی‌بخش جمعی را که هدف آن افزایش آگاهی در مورد وضعیت زنان در ایران است را تلاش ارزنده ای توسط فعالان مدنی میداند و بر این باور است که این تلاش جمعی وخامت روزافزون شرایط زنان ایرانی را برجسته می سازد،امید است که این کمپین بتواند دیگر فعالان و مدافعان حقوق زنان ایرانی را بسوی خود جلب نماید .


این سازمان همچنین امیدوار است این کمپین که در نوع خود بی نظیر است توجه سازمانهای بین المللی از جمله عفو بین الملل، دیده‌بان حقوق بشر ، کمپین بین اللملی حقوق بشر در ایران، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و دیگر سازمانها و شخصیت ایرانی و بین المللی را به خود جلب نماید.


شنبه 20آوریل 2013


31فروردین 1391


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com