از بروز فاجعه انسانی در شهر کوبانی جلوگیری کنید اطلاعیه مطبوعاتی
20/07/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

از بروز فاجعه انسانی در شهر کوبانی جلوگیری کنید


به دنبال تصرف شهر موصل در کشور عراق از سوی گروه بنیادگرای اسلامی موسوم به داعش، و در پی پیشروی‌های آنها در دو هفته اخیر، این گروه تندرو نظامی با در دست داشتن جنگ‌افزارهای سنگین و پیشرفته آمریكایی بازمانده از ارتش شكست‌ خورده عراق و استقرار آنها در اطراف شهر كوبانی در منطقه خودمختار كردستان سوریه، این شهر را از سه طرف به محاصره خود درآورده و حملات مرگباری را به قصد تصرف آن تدارك دیده است. اکنون هر لحظه احتمال سقوط کوبانی و وقوع فاجعه انسانی در آن محتمل می‌باشد.


سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان، ضمن ابراز نگرانی شدید از احتمال سقوط این شهر و وقوع فاجعه انسانی در آن از سوی گروه داعش، از تمام احزاب و سازمان‌های كُرد به‌خصوص در اقلیم كردستان عراق، درخواست می‌كند برای حفظ و دفاع از ساکنان این شهر اقدام فوری به عمل آورند.


سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان، همچنین از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های مدافع حقوق بشر مصرانه درخواست می‌کند از وقوع یک فاجعه انسانی علیه غیرنظامیان در شهر کوبانی کردستان سوریه جلوگیری کرده و نیز کمک‌های غذایی، دارویی و دیگر اقلام حیاتی مورد نیاز ساکنان آن را به این منطقه گسیل دارند.


این سازمان از مردم کُرد سایر بخش‌های کردستان، تقاضا می‌کند با تشکیل ستادهای مردمی کمك رسان در جمع‌آوری کمک‌های انسان‌دوستانه مورد نیاز و ارسال آن به مناطق درگیر در جنگ نابرابر داعش علیه مردم بی دفاع شهر کوبانی، همراهی و مساعدت نمایند.


سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان


دوشنبه 30 تیرماه ١٣٩٣ - 21 جولای ٢٠١٤


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=379


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com