کبودوند همچنان در اعتصاب غذا اطلاعیه مطبوعاتی
28/05/2016 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
بیست و یکمین روز


کبودوند همچنان در اعتصاب غذا


بیست و یکمین روز


محمد صدیق کبودوند از دو روز پیش در بیمارستان بستری شده است وی تاکنون به پزشکان اجازه نداده که برایش سرم وصل کنند و هچنان بر اعتصاب غذا برای رسیدن به درخواست‌هایش اصرار دارد. وی از بیماری‌های متعددی از جمله عروق، قلب و پروستات که در زندان به آن مبتلا شده است رنج می‌برد ،در حال حاضر به شدت وزن کم کرده و در شرایط بحرانی و خطرناک جسمی به سر می‌برد.


کبودوند از روز نوزده هم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در اعتراض به ایراد "اتهامات جدید" و همچین رد ماده ۱۳۴ قانون مجازات جدید" تجمیع جرائم " در مورد وی در اعتصاب غذا به سر می‌برد.ایشان این اتهامات را رد کرده و خواهان آزادی بدون قید و شرط است.


کبودوند روز سه شنبه چهارم خردادماه ۱۳۹۵ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد.


محمدصدیق کبودوند از دهم تیر ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت و زندانی شده‌است. در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ده سال حبس و از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق ارتباط و مراوده با سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و ارتباط و مکاتبه با شخص کوفی عنان دبیرکل وقت سازمان ملل متحد و گفتگو با رسانه‌های عمومی به یکسال حبس و جمعاً به یازده سال حبس محکوم شد که در شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ده سال حبس از بابت تأسیس سازمان، مورد تأیید قرار گرفته و قطعی شده است.


وی در پرونده مربوط به فعالیت روزنامه نگاری، به اتهام «تشویش اذهان عمومی از طریق درج مطالب در هفته نامه پیام مردم» توسط دادگاه عمومی و انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری، ۵ سال محرومیت از روزنامه نگاری و مدیریت نشریه و ابطال پرونده انتشار پیام مردم محکوم شد که پس از تأیید در دادگاه تجدیدنظر استان تهران، میزان محکومیت حبس در دیوان عالی کشور به ۶ ماه تقلیل یافت. با وجود پیگیری زیاد و قول مسئولین قضایی هنوز قانون تجمیع جرائم درباره پرونده وی اعمال نشده است. مطابق ماده ۱۳۴  قانون مجازات جدید، در صورت تجمیع جرائم، تنها حکم ده ساله آقای کبودوند قابلیت اجرا دارد و حبس شش ماهه او اجرا نخواهد شد. آقای کبودوند پرونده‌ای نیز مربوط به انتشار کتابچه‌ای در مورد زنان و نقض حقوق آنان در ایران، در دادگاه انقلاب آذربایجان غربی داشت که از این اتهام تبرئه شد.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۸ مه ۲۰۱۶


 


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com