پزشک متخصص قلب: کبودوند فوراً به خارج از زندان و مرخصی استعلاجی اعزام شود اطلاعیه مطبوعاتی
01/09/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اطلاعیه مطبوعاتی

سرانجام پس از 18 روز از زمان دومین حمله قلبی محمدصدیق کبودوند، پزشک متخصص قلب و عروق به زندان اوین مراجعه کرد و پس از معاینه اولیه نارسائی قلبی ایشان را مورد تایید قرار داد.

پزشک مذبور با تهیه گزارشی از وضعیت نارسائی قلبی و تشخیص خود، از مقام قضائی درخواست اعزام فوری به خارج از زندان و مرخصی استعلاجی نمود.

این در حالی است که سخنگوی قوه قضائیه پیش از این (هفته گذشته) در مصاحبه با رسانه‌های عمومی بیماری کبودوند را ناراحتی کلیه و بیماری آنفولانزا اعلام کرده بود.

در همین حال روز شنبه 21 دی‌‌ماه ابلاغیه‌ای در زندان برای آقای کبودوند قرائت شد که در آن دادگاه انقلاب و وزارت اطلاعات با در خواست استعلاجی ایشان که از سوی خانم نسرین ستوده وکیل وی ارائه شده بود مخالفت کردند.

در ابلاغیه مذکور چنین آمده است

«نظر به محتویات پرونده و میزان محکومیت نامبرده و نظر تاکیدی وزارت اطلاعات به هیچ وجه با مرخصی ایشان موافقت نمی‌شود. در صورت نیاز به معالجه و درمان و پزشک فقط در زندان اقدام شود.»

همانگونه در ابلاغیه مذبور آمده است معاونت امنیت دادگاه انقلاب صراحتاً اعلام نموده که این دادگاه تحت قیمومیت و فرمان وزارت اطلاعات نظر خود را بیان و رای صادر می‌نماید. از این رو احکام و نظر و رای چنین دادگاهی که از استقلال برخوردار نیست کاملا زیرسوال رفته است. از سویی نظر اعلامی وزارت اطلاعات و دادگاه وابسته به آن، اوج خشم و عصبانیت و خصومت و دشمنی این دستگاهها را نسبت به حقوق بشر، موسس حقوق بشر کردستان و فعال سرشناس حقوق بشر ایران را نشان می‌دهد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اعلام نمود از این پس هرگونه خطری که جان محمدصدیق کبودوند را تهدید کند و یا مسئولیت هرگونه عواقب جبران ناپذیر مرتبط، به عهده مستقیم مسئولان رده اول این دو دستگاه خواهد بود.

تهران: 21 دیماه 1387/10 ژانویه 2009


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com