به كشتار كولبران مرزي پايان دهيد بیانیه عمومی
01/06/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان نسبت به تداوم برخوردهاي نظامي با كولبران مرزي در مناطق كردنشين هشدار داد و از مسئولان زيربط خواست تا به كشتار اين قشر محروم پايان دهند. متن كامل اين اطلاعيه كه دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان منتشر ساخته ، در پي مي آيد.

به كشتار كولبران مرزي پايان دهيد

كشته شدن دو تن از كولبران مرزي در مريوان ، بازهم اذهان و افكار عمومي را به مساله يي به نام (كولبري و كولبران ) جلب نمود.همه روزه خبرهايي از كشته و زخمي شدن اين افراد كه چاره يي جز به خطر انداختن جان خود براي تامين معيشت خود ندارند ، در رسانه ها منتشر مي شود.

توسعه نيافتگي اقتصادي ، صنعتي و عدم توجه به استعدادهاي گردشگري ، توريستي و نيز عدم سرمايه گذاري در زير ساخت هاي توليدي و صنعتي در مناطق كردنشين ، تداوم نگاه امنيتي در بوجود آمدن چنين مساله يي دخيل اند ؛ در واقع عدم توجه به حقوق اقتصادي مردم منطقه ناقض حقوق ملت در قانون اساسي و نيز اصول 23و25 اعلاميه جهاني حقوق بشر مبني بر تامين رفاه ، توسعه اقتصادي و ايجاد زندگي سالم و شغل مي باشد.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ، ضمن اظهار نگراني از تداوم برخوردهاي نظامي با كولبران مرزي مصرانه از مسئولان ميخواهد تا نسبت به حل اين مساله از طريق كار كارشناسي وعلمي و با نگاهي توسعه محور و استفاده از نخبگان و صاحب نظران اقتصادي منطقه در حل اين مساله بكوشند تا بيش از اين خانواده يي داغدار و كودكي بي پدر نباشد

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان

10خرداد 1390

31مي2011

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com