عاملان وآمران مرگ هاله سحابي به افكار عمومي معرفي شوند بیانیه عمومی
03/06/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان حمله نيروهاي امنيتي به مراسم تشييع مهندس عزت ا.. سحابي كه منجر به ايست قلبي و مرگ فرزندش هاله سحابي از فعالان حقوق زنان شد را فاجعه يي هولناك دانسته و خواهان شناسايي عاملان و آمران آن حادثه شوم و معرفي به افكار عمومي شد. متن كامل اطلاعيه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در اين خصوص در ذيل مي آيد.

عاملان وآمران مرگ هاله سحابي به افكار عمومي معرفي شوند

متاسفانه بار ديگر شاهد هجوم بي رحمانه و ضد انساني نيروهاي امنيتي به مراسم تشييع پيكر مهندس عزت ا.. سحابي شديم كه در اين حادثه فرزند دلبندشان خانم هاله سحابي از فعالان حوزه زنان و پژوهشگر ديني دچار ايست قلبي شد و دار فاني را وداع گفت ؛ چگونه است كه اينگونه نيروهاي لباس شخصي و امنيتي بي محابا به يك مراسم تشييع حمله برده و خانواده يي داغدار را داغي تازه مي بخشند؟

براستي مدعيان حقوق بشر اسلامي و عدل علي كه مدعي مشروعيت و امنيت نيز هستند چرا از يك مراسم تشييع وحشت داشته و با بي رحمي به خانواده و داغداران مراسم حمله برده و خانواده يي را دوباره در غم و اندوهي مضاعف فرو مي برند؟

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن اظهار نگراني شديد از اينگونه حوادث قرون وسطايي ضمن اظهار همدردي و همدلي با خانواده هاي داغدار سحابي و مشايخي براي خانواده مرحوم هاله سحابي  صبر و براي آن مرحوم بهشت برين مسالت مي نمايد.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان

12خرداد 1390

2ژوئن2011

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com