به فضاي امنيتي-نظامي در كردستان پايان داده شود بیانیه عمومی
12/09/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان با انتقاد از تداوم فضاي پليسي-امنيتي در كردستان خواهان پايان دادن به جو رعب و وحشت در اين مناطق شد.

متن اين بيانيه به اين شرح است:

به فضاي امنيتي-نظامي در كردستان پايان داده شود

تداوم نگاه امنيتي و سخت افزاري به مطالبات و خواست هاي انساني و قانوني مردم كرد در ايران در سالهاي اخير فضايي همراه با احساس عدم امنيت جاني ، رواني و... را در افكار عمومي مردم اين مناطق دامن زده است.

متاسفانه تشديد فضاي پادگاني در برخي از شهرهاي كردنشين از جمله : سنندج كه همراه با ساختن پاسگاههاي نظامي در سطح ميادين و تقاطع هاي اصلي شهر همراه بوده باعث شده تا احساس ناامني و ترس چهره يي از يك پادگان بزرگ نظامي را در اين شهر به نمايش بگذارد . به وجود آوردن چنين فضايي در كردستان كه فاقد ادله حقوقي و قانوني است و مضافا اينكه چنين فضايي را در ساير نقاط كشور نمي توان ديد ناقض حقوق انساني وطبيعي شهروندان در اين منطقه مي باشد.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان با استناد به ماده سوم اعلاميه جهاني حقوق بشر ، حق زندگي ، آزادي و امنيت در همه ابعاد آن را جزوحقوق مسلم و طبيعي مردم ساكن در اين شهرها مي داند و بر اين باور است كه تداوم چنين فضايي جز گسترش بي اعتمادي ، نفرت و كينه در رابطه دولت - ملت دستاوردي نخواهد داشت و مسئولان زيربط را به تجديد نظر در اين خصوص دعوت مي نمايد

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان

21شهريور1390

12سپتامبر2011

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com