ممانعت از شركت اجلال قوامي در اجلاس نهادهاي حقوق بشر آسيا - اقيانوسيه را اقدامي غيرقانوني مي دانيم بیانیه عمومی
14/09/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

در پي تهديد اجلال قوامي به بازداشت در صورت شركت در اجلاس ساليانه نهادهاي حقوق بشر آسيا - اقيانوسيه و ممانعت از شركت وي در اين اجلاس ، دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان اين اقدام را اقدامي غيرقانوني دانست و خواهان پاسخگويي مسئولان زيربط در اين خصوص  شد. متن اين بيانيه به اين شرح است:

ممانعت از شركت اجلال قوامي در اجلاس نهادهاي حقوق بشر آسيا - اقيانوسيه را اقدامي غيرقانوني مي دانيم.

به رسم سالهاي گذشته سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان امسال نيز به اجلاس نهادها و NGOهاي حقوق بشر آسيا-اقيانوسيه در تايلند دعوت شد و بنا بود به نمايندگي از اين سازمان جناب آقاي اجلال قوامي در اين اجلاس حضور يابند . تداركات سفر و حضور نماينده سازمان در اين اجلاس به مراحل پاياني خود رسيده بود كه بنابر فشارها و تهديدهاي چشمگير برخي نهادها به بازداشت وي و طرح برخي مسايل به دور از اخلاق و خارج از چارچوب هاي قانوني و حقوقي در نهايت و با كمال تاسف جناب آقاي اجلال قوامي بنا به تصميم شوراي عالي  اين سازمان براي جلوگيري از هرگونه پرونده سازي و اعمال فشار بيشتر از حضور در اين اجلاس باز ماند.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان اينگونه اقدامات را اقدامي نادرست و به دور از موازين قانوني ، حقوقي و اخلاقي مي داند و از مسئولان زيربط انتظار دارد در اين خصوص پاسخگوي سوالات ما باشند.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در پايان از تمامي دوستان ، فعالان حقوق بشر ، نهادهاي مدني و حقوق بشري كه در اين مدت پذيراي زحمات ما بوده و تلاش وافر داشتند نهايت سپاس و امتنان را دارد.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان

24شهريور1390

15سپتامبر2011


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com