خواست انساني پناهجويان كرد مورد توجه قرار گيرد بیانیه عمومی
02/10/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان نگراني خود را با صدور بيانيه يي از وضعيت پناهجويان كرد در سوئد ابراز كرد و از همه نهادهاي مدني و حقوق بشري و نيز دولت سوئد خواست كه به درخواست انساني اين پناهجويان پاسخ مثبت دهد و آن را مورد توجه قرار دهد. متن اين بيانيه به اين شرح است:

خواست انساني پناهجويان كرد مورد توجه قرار گيرد

هركس حق دارد در برابر تعقيب ، شكنجه . آزار ، پناهندگي جستجو كند و در كشورهاي ديگر پناه اختيار كند.

اين بخشي از ماده چهاردهم اعلاميه جهاني حقوق بشر ذيل حق پناهندگي است . تعدادي از فعالان كرد كه هم اكنون در كشور سوئد جهت اخذ پناهندگي بسر مي برند ؛ درخواست و مطالبه انساني شان تاكنون مورد پذيرش دولت قرار نگرفته است كه در همين راستا برخي از آنان دست به اعتصاب غذا نيز زده اند كه اين مساله بر نگراني ما به عنوان يك نهاد حقوق بشري افزوده است.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان از تمامي نهادهاي مدني كه در زمينه مسايل حقوق بشري تلاش دارند مي خواهد تا از طريق قانوني و بر اساس موازين حقوق بشري دولت سوئد را به پذيرش پناهندگي اين پناهجويان مجاب نمايند. سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان از دولت سوئد نيز انتظار دارد تا بسان گذشته ملجا و پناهگاه و حافظ جان پناهجويان باشد و با پذيرش حق نمايندگي اين افراد پايبندي دوباره خود را به موازين انساني و حقوق بشري نشان دهد.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان

11مهر1390

3اكتبر2011

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com