برادران کرد پور را بدون قید و شرط آزاد کنید بیانیه عمومی
05/08/2013 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
تهدید وکلای مدافع، نقض حقوق بشر است

 


برادران کرد پور را بدون قید و شرط آزاد کنید.


تهدید وکلای مدافع، نقض حقوق بشر است.


خسرو و مسعود کُردپور در روزهای هفدهم و نوزدهم اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در شهر مهاباد بازداشت شدند و پس از چند ماه حبس انفرادی در ارومیه به زندان مهاباد انتقال یافتند . بنابرگزارشات دریافتی محاکمه برادران کردپور امروز چهارده هم مرداد ماه در دادگاه انقلاب شهر مهابادبرگزار شد.


براساس این گزارش خسرو کُردپور از سوی دادستان عمومی به محاربه از طریق، اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی،توهین به رهبر ایران ، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی متهم شده است .


همچنین در کیفرخواست صادره برای مسعود کُردپور اتهاماتی نظیر، اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی،توهین به رهبر ایران ، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی وارد شده است.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن رد اتهامات کلیشه ای و بی پایه واسا س که سالهاست از سوی مقامات امنیتی و قضایی نسبت به فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران در مناطق کردنشین  اظهار میشود برادران کردپور را فقط روزنامه نگار و فعال حقوق بشر میداند که فعالیتهای اشکار و روشنی در حوزه اطلاع رسانی و خبر داشته اند و خواستار آزادی  فوری و بدون قید وشرط این دو فعال حقوق بشر و روزنامه نگار است.


همچنین سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز نگرانی نسبت به احتمال بازداشت آقای کمال حسینی ازدیگر همکاران آژانس خبری مکریان به مقامات امنیتی هشدار میدهد تهدید وکلای این دو فعال کرد، آقایان نعمت احمدی، عباس جمالی و عثمان مزین نقض اشکار حقوق بشر و حقوق مدنی است درحالی که وکلای مدافع باید از نظر امنیتی وقضایی آزاد و مستقل باشند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


دوشنبه 14 مردادماه 1392


5- اگوست 2013     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com