حکومت جمهوری اسلامی به اعدام پایان دهد بیانیه عمومی
16/06/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

حکومت جمهوری اسلامی به اعدام پایان دهد


براساس گزارش های رسیده روز یکشنبه 24 خردادماه ،منصور آروند زندانی سیاسی کرد اهل مهاباد به اتهام محاربه با خدا از طریق عضویت دریک حزب کردی به دار آویحته شده است.


وی در خرداد ماه سال 1390 در منزلش دستگیر و در خرداد ماه سال 1391 توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد به اعدام محکوم شده بود.


اعدام وی در حالی صورت گرفته است که پیشتر به وی اعلام شده بوده حکم اعدامش با یک درجه تخفیف به حبس ابد کاهش یافته است .


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بر این باور است که اعدام این زندانی سیاسی در مقطع کنونی برای ایجاد رعب وترس در میان فعالین سیاسی و مدنی کردستان و همچنین تحریک مردم به خشونت و مبارزه مسلحانه برای سرکوب بیشتر انجام گرفته است.


این سازمان ضمن اظهار تاسف شدید از اجرای حکم غیر عادلانه و غیر انسانی فعالین سیاسی و مدنی در کردستان ایران ،خواهان پایان دادن به اعدام در کردستان و پایبندی به اصول وکرامت انسانی از سوی مقامات قضایی جمهوری اسلامی است.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به حکومت جمهوری اسلامی ایران هشدار میدهد عدم رعایت حقوق انسانی وپذیرفته شده در منشور ملل متحد برای اقلیت های ملی و مذهبی از جمله حق تعیین سرنوشت (خودمختاری) در ایران باعث خشونت بیشتر و تبدیل شدن ایران به عراق و سوریه دیگرخواهد شد.


سه شنبه 26 خرداد ماه 1394/15 ژوئن 2015


 سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=408


 


 


 


 


 


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com