ترور و بمب گذاری علیه احزاب سیاسی در کردستان محکوم است. بیانیه عمومی
17/08/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

 ترور و بمب گذاری علیه احزاب سیاسی در کردستان محکوم است.


بنابه گزارش های رسیده، طی روزهای گذشته آقای رضا کعبی ازرهبران احزاب سیاسی کرد، هدف سوءقصد نافرجام تروریستی قرار گرفته است. در همان حال نیز حزب کومله زحمتکشان  کردستان  ایران از خنثی سازی به موقع بمب گذاری تروریستی در دفاتر و اردوگاه  محل سکونت خانواده های اعضای این حزب خبر داده اند. همزمان رسانه های دولتی ایران خبر درگیری مسلحانه، میان نیروهای دولتی و گروه های مرتبط با احزاب کرد در ارتفاعات کردستان را منتشر کرده است.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن محکوم و مردود شمردن سوءقصد و اقدامات تروریستی علیه جان انسان ها فارغ از هرگونه داوری و توجیه سیاسی و غیرسیاسی و یا دیگر موقعیت های آن، اقدام به ترور رهبران سیاسی کرد و نیز بمب گذاری تروریستی علیه دفاتر و منازل و پایگاه های حزب کومله کردستان ایران را به مثابه اقداماتی غیرقابل بخشش و مورد نکوهش، شدیدا محکوم می نماید.


 این سازمان همچنین از وقوع درگیری میان نیروهای دولتی با گروه های مرتبط با احزاب کرد که کشته شدن نیروهای انسانی از طرفین درگیر را به همراه داشته است متاثر گردیده و با ابراز نگرانی از احتمال گسترش و تشدید خشونت های غیرقابل کنترل، طرفین درگیر را به توقف اقدامات خشونت آمیز فرا می خواند و مقامات سیاسی و نظامی دولتی و همچنین رهبران احزاب کردستان را به استفاده از گزینه های سیاسی مسالمت جویانه، صلح و گفتگو جهت حل مسائل کردستان ایران فرا میخواند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

تهران 26  مرداد 1394

17 آگوست 2015


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com