عاملین ترور در دیاربکر دستگیر و مجازات شوند بیانیه عمومی
29/11/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

عاملین ترور در دیاربکر دستگیر و مجازات شوند

آقای طاهر ایلچی از وکلای سرشناس کرد در شهر دیاربکر ترور شده است. ایلچی رئیس کانون وکلای دادگستری این شهر، از مدافعان صلح و آشتی در ترکیه روز گذشته در جریان یک گردهمایی و در زمان سخنرانی با موضوعیت «دعوت از دولت ترکیه و احزاب کرد به صلح و گفتگو» جهت پایان بخشیدن به خشونت ها در این کشور، به ضرب گلوله ضاربان تروریست کشته شد.


 این وکیل صلح طلب اخیرا و به دنبال یک مصاحبه تلویزیونی و تصریح و تاکید ایشان بر تروریست نبودن حزب کارگران کردستان و به دلیل انتقاد از خشونت آفرینی دولت «سلطانیسم» ، به اتهام تبلیغ برای تروریست ها برای مدتی بازداشت و دادستان دولتی برای وی درخواست حبس طولانی مدت کرده بود.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از ترور و مرگ طاهر ایلچی عمیقا متاسف و متاثر گردیده و ضمن تسلیت ضایعه فقدان و جان باختن این مبارز راه صلح و آشتی،به همه مسالمت جویان و صلح طلبان و مردم شهر دیاربکر و مردم کردستان و ترکیه، بدینوسیله خواهان انجام تحقیق و بررسی دقیق در خصوص این واقعه تروریستی بوده و شناسایی و دستگیری و مجازات عاملان و آمرین ترور رئیس کانون وکلای شهر دیاربکر را خواستار است.


سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان


تهران 8 آذر 1394/ 29 نوامبر 2015     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com