حمله تروریستی به دفتر «حزب دمکرات کردستان» محکوم است بیانیه عمومی
22/12/2016 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

حمله تروریستی به دفتر «حزب دمکرات کردستان» محکوم است


در دو انفجار متوالی در مقابل دفتر «حزب دمکرات کردستان» در اقلیم کردستان دست کم هفت نفرجان خود را از دست دادند و تعدادی زخمی شدند.


در انفجار سه‌شنبه ۳۰ آذر۱۳۹۵ (۲۰ دسامبر۲۰۱۶) در شهر «کوی سنجق» اربیل، پنج پیشمرگ «حزب دمکرات کردستان» و دو عضو «آسایش اقلیم کردستان» جان خود را از دست دادند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان حذف فیزیکی مخالفان و اپوزیسون مخالف حکومت جمهوری اسلامی ایران را به هر دلیلی غیر قابل قبول و مغایر با اصول اولیه حقوق بشر می‌داند.


این سازمان با توجه به تهدیدات اخیر سران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ونهاد‌های امنیتی، احتمال دخالت آن‌ها دراین حملات را بدور نمی‌داند وبا توجه به این اظهارات از مقامات حکومت ایران می‌خواهد که به جای حذف فیزیکی مخالفان، به مذاکراه با آن‌ها روی آورده وازخشونت بیشترپرهیز نماید.


این سازمان همچنین از احزاب سیاسی کرد مخالف حکومت ایران درخواست می‌کند که تا حد امکان از برخوردهای مسلحانه دوری کنند و شرایط را برای گفتگو و مصالحه فراهم آورند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از مقامات حکومت اقلیم کردستان درخواست می‌کند که امنیت اعضاء و خانواده‌های احزاب و تشکل‌های کردی و همچنین روزنامه نگاران وفعالین مدنی وحقوق بشر کرد ایرانی را که به اقلیم کردستان پناه آورده‌اند حفظ و برای آن تلاش نماید.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ / ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=469
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com