ترور فعالان کُرد "روژهه لات" شدیدا محکوم است بیانیه عمومی
08/03/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

ترور فعالان کُرد "روژهه لات" شدیدا محکوم است
طی چند روز گذشته حداقل دو نفر از مقامات بلندپایه حزبی دو شاخه حزب دموکرات کُردستان - در ایران، در دو رویداد جداگانه هدف سؤقصد تروریستی قرار گرفته اند. در یک واقعه در اربیل پایتخت اقلیم کُردستان، آقای صلاح رحمانی از مقامات عالیرتبه بخش مقاومت حزب دمکرات کُردستان ایران در اثر انفجار ناشی از بمب کار گذاشته شده در خودروی شخصی، خود به شدت مجروح شده و فرزند جوان ایشان به نامصباح رحمانی در اثر شدت جراحات وارده جان سپرده است.
هم چنین در رویداد تروریستی دیگری در یک شهر شمالی " باشور" اقلیم کُردستان، آقای قادر قادری. از مقامات عالی بخش مقاومت حزب دموکرات کُردستان، هدف گلوله تروریست‌ها قرار گرفته و به قتل رسیده است.
حزب دمکرات کُردستان در ایران، دو شاخه اصلی به نام های" حزب دمکرات کردستان ایران" و "حزب دمکرات کُردستان" دارد. این حزب از اپوزیسیون فعال در تبعید و از احزاب اصلی "روژهلات "کُردستان است. این حزب با چندین دهه سابقه برای کسب حقوق و حق تعیین سرنوشت مردم کُردستان، در حال فعالیت است. حزب یادشده و شاخه‌های آن دارای دفاتر رسمی و پایگاه هایی در" باشور" (اقلیم کُردستان) است. در چند دهه گذشته فعالان سرشناس این حزب بارها هدف اقدام تروریستی قرار گرفته اند، از آن جمله دکتر عبدالرحمن قاسملو و دکتر صادق شرفکندی از رهبران سرشناس آن در دو رویداد جداگانه تروریستی به ترتیب در وین اتریش و برلین آلمان ترور شده اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان با بیان تٲسف از شروع دگرباره اقدامات تروریستی و با ابراز انزجار از ترورهای اخیر ، به کارگذاشتن بمب در اتومبیل شخصی و خانوادگی آقای صباح قادری و هدف گلوله قرار دادن آقای قادر قادری، را اقدامی طرح ریزی شده و جنایت آمیز با هدف حذف فیزیکی فعالان اپوزیسیون کُرد تلقی می نماید. این سازمان این گونه اقدامات غیرقابل توجیه و ترورهای اخیر را به مثابه اقدامات جنایی، به شدت محکوم نموده و از مقامات عالیرتبه دولت" باشور" کُردستان می خواهد به فوریت برای شناسایی و معرفی مرتکبین، سازماندهندگان و حامیان ترورهای انزجار برانگیز اخیر اقدام نموده و همزمان تمهیدات امنیتی لازم برای حفاظت از جان و امنیت همه فعالان کُرد" روژهلات" در اقلیم کُردستان فراهم آورد.
تاریخ: ۱۷ اسفند ۱۳۹٦ / ۸ مارس ۲۰۱۸
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

https://t.me/hrokurd
http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=h1
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com