لغو امتياز هفته‌نامه‌ی روژهه‌لات الغا گردد بیانیه عمومی
01/09/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

طی‌ روزهای اخير خبر لغو امتياز هفته‌نامه‌ی روژهه‌لات از سوی سردبير اين نشريه‌ی كُردی ـ فارسی اعلام گرديد. روژهه‌لات پس از آن‌كه نخستين بار در مهر ماه سال ۸۵ توقیف شد آبان ماه سال جاری با رأی ديوان عالی كشور رفع توقيف و فعاليت خود را با انتشار منظم دو هفته يك بار در استان‌های كردنشين كشور از سر گرفت. اما متأسفانه در آستانه‌ی توزيع پنجمين شماره از دوره جديد از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد لغو امتیاز گرديد.


هر چند در اعلام به مسئولان هفته‌نامه‌ی روژهه‌لات علت لغو امتياز آن استناد به تبصره ذیل ماده ۱۱ قانون مطبوعات مبنی بر از میان رفتن شرایط صاحب امتیاز و مدیر مسئول عنوان شده است. اما همان گونه كه مسئولان اين نشريه كُردی ـ فارسی نيز در مصاحبه با رسانه‌ها اذعان داشتند لغو امتياز روژهه‌لات دنباله‌ی سياست كلی حاكميت در حذف نشريه‌های مستقل و منتقد می‌باشد كه اميد به انتشار مجدد را نيز منتفی می‌كند.


سازمان حقوق بشر كردستان با ارج نهادن بر تلاش مسئولان و گردانندگان هفته‌نامه‌‌ی روژهه‌لات كه با تلاش خود سعی در تقويت يكی از اركان اساسی دموكراسی در مناطق كردنشين كشور نموده و با وجود شرايط سخت كار مطبوعاتی در ايران و فضای امنيتی حاكم بر كردستان اقدام به چاپ منظم پنج شماره از دوره جديد اين نشريه نمودند اعتراض خود را نسبت به لغو امتياز هفته‌نامه‌‌ی روژهه‌لات ابراز می‌دارد و خواهان آن است تا مراجع ذی‌صلاح ضمن الغای لغو امتياز اين نشريه امكان انتشار مجدد آن را فراهم آورد.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com