خاورمیانه به روی دموکراسی و حقوق بشر درها را بگشاید پیام نامه
13/04/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
بیان نظری در مورد حوادث روز جهان

من به عنوان یک مدافع حقوق بشر و مدیر سازمان حقوق بشری تاسف و تأثر عمیق خود را از قتل و کشتار تعدادی از شهروندان تونسی، مصری ، یمنی ، لیبیایی و سوری در جریان اعتراضات مدنی آنها علیه وضعیت موجود در آن کشتارها بیان می دارم. ایستادگی دولتها در برابر خواست های مدنی و سیاسی مسالمت آمیز مردم را غیرموجه و توجیه ناپذیر می دانم. ما (سازمان) امیدواریم دولت های مصر و تونس، یمن و اردن و لیبی و مراکش خواست های معترضان را مورد توجه قرار داده و سریعاً اقدامات اصلاح طلبانه و یا انتقال قدرت را به شیوه های  مسالمت آمیز و از طریق انتخابات آزاد و فوری به انجام برسانند، همچنین ما از دیگر دولت ها و نظام های مستبد و غیردموکراتیک نظیر عربستان، سوریه و دولت ایران می خواهیم با اقدام به گشایش سیاسی در کشور و گشودن درهای کشور به روی آزادی و با فراهم آوری شرایط لازم برای استقرار سامانه های دموکراتیک، دموکراسی و حقوق بشر را در این کشورها رعایت و تضمین و تأمین و نهادینه نمایند.


ما همچنین امیدواریم تمهیدات ضروری و فوری برای تحقق کامل حقوق اساسی، آزادی های بنیادین و حق تعیین سرنوشت مصرحه در منشور حقوق بشر و امنیت انسانی همه مردمان و ساکنان و شهروندان کشورهای خاورمیانه به عمل آید. امید است تمامی دولت های خاورمیانه هرچه سریعتر درهای خود را به روی دموکراسی، آزادی و حقوق بشر بگشایند.


محمدصدیق کبودوند


بند 350 زندان اوین


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com