نامه کبودوند به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) پیام نامه
11/07/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
این نامه با تاخیر منتشر میشود

نامه کبودوند به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


 پدر حقوق بشر  کردستان در نامه ای به شورای رهبری حزب کارگران کردستان ، خواستار پیوستن این حزب به روند صلح در شمال کردستان شد.


به شورای رهبری حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)


شنیدن خبر جریان مذاکرات آن حزب با دولت حاکم ترکیه به عنوان خبری مسرت بخش به ویژه از زبان وزیرخارجه آن کشور مایه دلگرمی است. اگرچه مردم کرد شمال کردستان در ده ها سال گذشته با رنج ها، آزارها و کشتارهای بی شمار و بی رحمانه ای مواجه بوده اند و هر چند هزاران جوان، جان شیرین خود را برای خواسته ها، مطالبات و حقوق و آزادی های بنیادین مردم خود فدا کرده اند و در این میان حزب کارگران کردستان در مقابل دولت و در حمایت از مردم کرد نقش تعیین کننده ای داشته است. و اگرچه رهبر این حزب جناب عبدالله اوجالان ربوده و زندانی شده است. با این حال به نظر می رسد که زمان آن رسیده باشد که حزب کارگران کردستان با اعلام آتش بس و توقف درگیری ها و با عنایت به شرایط روز جهان، پرچم صلح و آزادی را در کردستان برافراشته نماید و برای جلوگیری از ادامه خشونت ها ، به ده ها سال مبارزه مسلحانه پایان دهد.


من محمدصدیق کبودوند، زندانی کرد در ایران در حالی این نامه را به آن حزب می نویسم که در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز و بی حقوقی زندانیان سیاسی کرد در اعتصاب غذای نامحدود به سر می برم. من به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» از آن حزب (حزب کارگران کردستان) درخواست می نمایم با درایت و عقلانیت و تدابیر سیاسی راه را برای صلح بگشاید تا بلکه زمینه پایان یابی خشونت ها و آزادی آقای اوجالان و زندانیان سیاسی و راهی برای دستیابی مردم کرد در آن کشور به خودمختاری و فدرالیسم فراهم شود:


با آرزو برای صلح، آزادی جناب اوجالان و زندانیان سیاسی و دستیابی مردم کردستان شمالی به حقوق خود.


 


تهران، زندان اوین 24 ژوئن 2012


محمدصدیق کبودوند


رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


 


 


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com