تبریک برگزاری رفراندوم استقلال "باشور" کُردستان پیام نامه
27/09/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
تبریک برگزاری رفراندوم استقلال "باشور" کُردستان
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان:شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان، طی پیامی به شرح زیر، برگزاری مسالمت آمیز رفراندوم استقلال کردستان را تبریک گفت:
همانگونه که انفال و بمباران شیمیایی و ژنوساید و کشتار جنون آمیز سرکوبگران به تاریخ پیوسته، نتوانست مردم کُرد"باشور" را از مبارزه برای رهایی از ستم باز بدارد، تهدید به مجازات توسط دولت عراق و برخی همسایە‌ها و فشارهای اخیر و خط و نشان کشیدن بازمانده‌های سرکوبگران نیز نتوانست بر اراده این مردم رنج دیده و تجلی اراده آنان در روز ۲٥ سپتامبر خللی وارد آورد.
مردم کُرد "باشور" کُردستان در راە کسب بدیهی‌ترین حقوق خود یعنی "حق تعیین سرنوشت"، با ابتناء بر روح منشور حقوق بین الملل بشر و با اتکاء به همت و اراده خود، سرانجام در یک رفراندوم دموکراتیک رای به استقلال "باشور کُردستان" دادند. "باشوریان" با این رفراندوم به مدنی‌ترین و مسالمت آمیزترین بیان ممکن به جهانیان اعلام کرده اند که آنان می خواهند از سرکوبها و ستم‌های صد ساله رها شوند. ستم هایی که آنها را نه تنها از حاکمیت بر سرنوشت خود که از حقوق بشر و امنیت انسانی و از صلح و دموکراسی نیز بی‌نصیب کرده است.
شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان به اراده حق طلبی و صلح خواهی مردم "باشور" کُردستان درود می فرستد و برگزاری مسالمت آمیز همه پرسی استقلال را به یکایک مردم و اقلیتها و مسئولان و برگزارکنندگان این پروسه سرنوشت ساز تبریک و پیروز باد می گوید. این سازمان ضمن دعوت از تمامی جریانهای سیاسی" باشور" به دیالوگ و اتحاد با یکدیگر و گفتگو با دولت عراق و همسایگان، وجدانهای بیدار جهان را نیز به هشیاری فرا می خواند. وجدانهای دادطلب جهان باید گوش به زنگ و به هوش باشند که تهدید به مجازات کُردها به جرم استفاده از"حق تعیین سرنوشت" و نوع انتخاب دموکراتیکشان منجر به سرکوب و ژنوساید دگرباره آنان نشود. بویژه اینکه دولت‌های مخالف، آنها را تهدید به محاصره همه جانبه اقتصادی و گرسنگی دادن و شکنجه‌های روحی و روانی کرده اند.سازمان حقوق بشر کُردستان در پایان حمایت و پشتیبانی مردم آزادی خواه کُرد" روژهلات" از حقوق خود حاکمیتی مردم" باشور" و استقبال از رای به استقلال آنها، را احترام برانگیز و جای تحسین و تقدیر ویژه می داند.
شورای مدیریت سازمان حقوق بشرکُردستان، تحمل و بردباری در برابر مشکلات و ناهمواری‌های پیش رو برای مردم"باشور" و آینده روشن و آزاد و صلح و پایداری و پایندگی و پیروزی را برای تمامی کُردستانیان در هر چهار پارچه کُردستان آرزو می کند.
تاریخ: ۵مهرماه ۱۳۹٦ / ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷

شورای مدیریت سازمان حقوق بشر کُردستان
http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd۱
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd۱
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd۱/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

ایمیل:
prmmkkurd۱@gmail.com
info@hro-kurd.net

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com