پیام تسلیت کبودوند بە مردم کرماشان و کوردستان پیام نامه
14/11/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
پیام تسلیت کبودوند بە مردم کرماشان و کوردستان
دبیرخانە سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان: محمد صدیق کبودوند طی پیامی به بازماندگان و آسیب دیدگان زمین لرزه و مردم کرمانشان و کوردستان ، تسلیت گفت و اعلام همدردی کرد .متن کوردی و فارسی این پیام در پی می آید:
سەرەخۆشی لە خەڵکی کرماشان و خەڵکانی کوردستان دەکەم
بەداخێکی گرانەوە ڕۆژانی ڕابردوو لە ئەنجامی بوومەلەزرە ێکی گەورە لە نێوان ڕۆژهەڵات و باشووری کوردستان، نزیکەی پێنج سەدوسی هاووڵاتی گیانیان لە دەستداو پتر لە حەوت هەزار و چوارسەد هاوڵاتی دیکەش بریندار بوون.
بە بۆنەی ئەم کارەساتە خەمناکو دڵتەزێنە، بە دڵو وێژدانێکی بریندارەوە سەرەخۆشی لە کەسوکاری گیان لەدەستداوان و لێقەوماوانی ناوچەکانی کرماشان و هەڵەبجە و خەڵکانی ڕۆژهەڵاتو باشوور دەکەم. خۆم بە هاودەردو هاودڵی هاووڵاتیانی لێقەوماو و زیان لێکەوتووان دەزانم و هیوای چاکبوونەوی خێرا بۆ لەش برینداران و دڵ بریندارانی ئەو ڕووداوە خەمناکە دەخوازم.
محەمەدسەدیق کەبوودوەند
بەرواری ۲۳ خەزەڵوەری ۲۷۱۷
بە مردم کرماشان و کردستان
تسلیت می گویم
با کمال تاُسف در روز گذشته و در پی وقوع رمین لرزه در میانه روژهلات و باشور کردستان، بویژه در استانهای کرماشان و حلبجه اقلیم کردستان، حدود ٥۳۰ شهروند جان خود را از دست دادند و بیش از ۷٤۰۰ شهروند دیگر مجروح شدند.
به سبب این رویداد غم انگیز و دلخراش، با دل و وجدانی مجروح به بازماندگان جانباختگان و آسیب دیدگان کرماشان و حلبجه و مردم روژهلات و باشور کردستان تسلیت می گویم. در این رویداد غم انگیز خودرا هم درد و همدل شهروندان آسیب دیده و زیان دیده می دانم و آرزوی بازیابی سلامتی کامل فیزیکی و روحی مجروحان و بازماندگان این واقعه را دارم.
محمدصدیق کبودوند
تاریخ :۲٤ آبان ۱۳۹٦

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com