سال جدید، سال آشتی و سازش و اتحاد کُردی باشد پیام نامه
21/03/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
محمدصدیق کبودوند

سال جدید، سال آشتی و سازش و اتحاد کُردی باشد
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشرکُردستان:
آقای محمدصدیق کبودوند بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشرکُردستان در " روژهلات" به مناسبت عید نوروز و شروع سال نو، پیامنامه ای صادر کرده است که متن کامل آن در پی میآید:
پس از گذشت دو ماه از شروع تجاوز و هجوم وحشیانه ارتش ترکیه به کانتون عفرین و با وجود رشادت و مقاومت قهرمانانه مدافعان کُرد عفرین سربلند، این شهر سرانجام به اشغال نیروی ارتش دوم ناتو و بقایای داعش و القاعده درآمد.
این رخداد به روشنی آشکار ساخت که اشغال تاسف برانگیر کانتون عفرین، نتیجه یک توطئه منطقه ای و بین دولتی برعلیه مردم کُرد بوده است. توطئه ای که از اشغال کرکوک شروع و اکنون به عفرین رسیده است.
وجدانهای بیدار جهانی باید این سوال را به طور جدی مطرح و پیگیری نمایند که کانتون کوچک عفرین چه خطری را متوجه ارتش قدر قدرت دوم ناتو نموده بود؟ چرا عفرین که آرامترین منطقه"روژآوا" و سوریه بود، این چنین مورد تجاوز و هجوم آدمکشان و نیروهای مشترک اردوغان و داعش و القاعده قرار گرفت؟
ملت کُرد و آن نیروی کُردی که هیمنه نیروی ویرانگر و ضد انسانی داعش را درهم شکست، چرا حالا در انظار جهانیان مورد حمله وحشیانه پدر داعش و آفریدگار تروریسم قرار گرفته است؟ جامعه بین المللی چرا در برابر جنایت ژنوساید عفرین و کشتارجمعی و پاکسازی نژادی کُردی، کر و لال شده و هیچگونه واکنش و موضعی نشان نمی دهد؟
بدون شک اکنون برای مردم کُرد هر چهار بخش کُردستان و وجدان بیدار جهانی بسیاری از دروغها و فریبها آشکار شده است. آن دول متظاهری که خود را مدافع حقوق بشر معرفی می کردند، امروز دیگر بیش از گذشته دروغهایشان برملا و رسوا شده اند. همچنین سازمان بین دولتی دولتهای نامتحد که عنوان به اصطلاح ملل متحد را یدک می کشد، دیگر هیچگونه ارزش و اعتباری برای خود نگذاشته است. این سازمان امروز به بنگاه معاملاتی قدرتهایی تبدیل شده است که حقوق و سرنوشت ملتهای بدون دولت و ضعیف را به حراج می گذارند.
در چنین شرایطی مردم کُرد باید با درک فوریتها، به تفرقه و پراکندگی و چند پارگی درونی خود پایان دهد. باید با اتکا به قدرت و توان داخلی و مردمی خود موضعی یکدست و متحد اتخاذ نماید. همچنین لازم است مردمان هر چهار بخش کُردستان مطمئن شوند که وضعیتی که در حال حاضر در کرکوک و عفرین پدید آمده، موقتی است. توطئه دشمنان ملت کُرد مثل همیشه نقش بر آب خواهد شد، و اقدامات و توطئه گریهای آنها تنها به حساسیت و هشیاری و اهمیت لزوم همبستگی مردم ما می افزاید.
بنابراین ضرورت دارد که سال نو به سال اتحاد و همبستگی و یکصدایی و اشتراک مواضع مردم کُرد در مقابل توطئه های دشمنان تبدیل شود.
در پایان با امید به استقرار آشتی و سازش درونی و داخلی در میان ملت و با امید به رهایی عفرین و کرکوک و دیگر مناطق اشغال شده از اشغال متجاوزان در سال جدید، آغاز چنین سالی را به ملت کُرد در هر چهار بخش کُردستان، تبریک و فرخنده باد میگویم.
تهران، تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹٦
محمدصدیق کبودوند

برگرفته از کانال تلگرام کبودوند

@mskaboudvand

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com