ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند نامه سرگشاده
11/09/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار نامه ای سر گشاده خطاب به ابوالحسن بنی صدر اولین رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی 57 از وی خواست تا به دلیل نقض حقوق انسانی مشروع و قانونی مردم کردستان در اوایل انقلاب از آنها عذر خواهی نماید و نسبت به عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری در یک دادگاه صالح پاسخگو باشد.

متن این نامه سر گشاده در پی میآید:

جناب آقای ابوالحسن بنی صدر در روزهای اخیر نامه ای از شما در باب خطر تجزیه ایران و ترس از دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران منتشر شد، این واقعیت بار دیگر بر همگان روشن شد که ذهنیت استبدادی که معلول گفتمان تک منطق و توتالیتر میباشد بار دیگر حق تعیین سرنوشت را که از حقوق انسانی و ابتدایی یک ملت است را به بهانه تجزیه طلبی مورد حمله قرار داده است.

جناب آقای بنی صدر ، اولین رییس جمهور اسلامی ایران!

ایرانیان و جهانیان نیک میدانند که بواسطه حضور و نقش شما در اوایل انقلاب به عنوان فرماندهی کل قوا چه خون هایی در کردستان ریخته شد. صدها نفر اعدام، تبعید و جلای وطن کردند. نگاه شما به مسائل کردستان نگاه امنیتی با برخورد سخت افزاری را به مثابه یک راه حل برای حل بحران آن زمان تجویز نمود،اکنون به واسطه اقدامات شما خسارتهای جبران ناپذیری بر جان، مال و آبروی مردم کردستان وارد آمده است.

جناب آقای ابوالحسن بنی صدر جامعه دمکرات نیازمند افراد دمکرات است. وظیفه اخلاقی و انسانی شماست تا درقبال آن همه جفاها و بی عدالتیها که در حق مردم کردستان ایران روا داشتید از مردم کرد در ایران عذر خواهی نمایید و پاسخگوی اقدامات خود در یک دادگاه صالح باشید.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از تمامی جریانها، فعالان مدنی و حقوق بشری درخواست میکند تا نسبت به جمع آوری اسناد و مدارک در خصوص نقش و حضور موثر جناب آقای ابوالحسن بنی صدر رییس جمهور وقت ایران در کشتار مردم بی دفاع کردستان در سالهای ریاست جمهوری ایشان را به دبیر خانه سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان ارسال نمایند تا مقدمات طرح شکایت حقوقی علیه ایشان در دادگاه حقوق بشر اروپا فراهم شود.

سازمان حقوق بشر کردستان همچنین از عموم شهروندان کردستان و ایران درخواست می کند تا اسناد و مدارک مربوط به نقش و حضور موثر سایر افراد و عاملان کشتار مردم کردستان را به دبیرخانه این سازمان ارسال کنند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

سه شنبه 11سپتامبر 2012     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com