به اعتصاب غذا پایان دهید نامه سرگشاده
15/11/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
دولت ترکیه مسئولانه گام بر دارد.

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی نامه ایی سرگشاده از دولت ترکیه درخواست کرد که نسبت به حفظ جان اعتصاب کنندگان مسئولانه گام بردارد و از اعتصاب کنندگان کرد نیز درخواست کرد به اعتصاب غذا پایان دهند.


متن این نامه ی سر گشاده در پی می آید.


به اعتصاب غذا پایان دهید


دولت ترکیه مسئولانه گام بر دارد.


نزدیک به 65 روز از اعتصاب غذای قریب به 700 نفر از زندانیان کرد در زندانهای ترکیه میگذرد که در این مدت جمعی از فعالان مدنی و سیاسی و حقو ق بشری از جمله لیلا زانا و برخی از شهرداران مناطق کردنشین نیز در اعلام همبستگی با این زندانیان به این اعتصاب غذا پیو سته اند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اظهار نگرانی جدی و عمیق خود از وضعیت سلامتی اعتصاب کنندگان از دولت ترکیه درخواست میکند تا نسبت به تحقق خواسته های انسانی آنان مسئولانه گام بردارد.


سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان ضمن اظهار همدردی با اعتصاب کنندگان کرد و اعلام همبستگی با خواسته های انسانی آنان ،مصرانه درخواست مینماید تا برای حفظ جان خود به اعتصاب غذا پایان دهند چرا که وجدانهای بیدار و انسان دوست، ندای انسان طلبی و بشر دوستی آنان را با رساترین صدا شنید .


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


25آبان 1391


15 نوامبر 2012     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com