سه زندانی سیاسی کرد همچنان در اعتصاب غذا مصاحبه مدیران سازمان
04/07/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اعتصاب غذای سه زندانی کرد که به علت فعالیت‌های سیاسی بازداشت شده‌اند، وارد سومین هفته خود شده است.


به گزارش سایت سحام نیوز مسئولان زندان رجایی شهر هیچ توجهی به شرایط و خواسته‌های این زندانیان برای پایان اعتصاب غذا نشان نمی‌دهند.


سایت کلمه هم با انعکاس این خبر، این افراد را انور خضری، کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی معرفی کرده و نوشته این سه نفر در اعتراض به شرایط زندان و نگهداری میان مجرمان عادی و قاچاقچیان و قاتلان دست به اعتصاب غذا زده اند. بر اساس این گزارش این افراد ابتدا در زندان اوین نگهداری و سپس به زندان رجایی شهر منتقل شدند.


اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان در این رابطه به بی بی سی فارسی گفت خواسته اصلی این سه تن آن است که به بند زندانیان سیاسی منتقل شوند.


آقای قوامی این خواسته را کاملا انسانی و برحق دانست و خواهان توجه مسئولان زندان به این درخواست شد و افزود "متاسفانه ما تاکنون خبری مبنی بر پذیرش این درخواست دریافت نکردیم".


سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان گفت "این سه تن در اوایل کار اجازه ملاقات با خانواده را داشتند اما در این اواخر و با ادامه اعتصاب غذا خبری مبنی بر ملاقات آنها با خانواده‌هایشان و وکلایشان دریافت نکرده‌ایم هر چند اصولا نمی‌دانیم آیا این سه تن وکیل دارند یا خیر".


آقای قوامی به سایت فارسی بی بی سی گفت به غیر از سه زندانی یاد شده، سه زندانی سیاسی کرد دیگر هم به رجایی شهر منتقل شده‌اند که حدود پنجاه روز است در قرنطینه زندان نگهداری شده‌اند و کار انتقال آنان به درون بندهای زندان انجام نشده است.


آقای قوامی گفت نام این زندانیان رمضان احمد کمال، داود عبداللهی و رمضان سعیدی است.


سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان درباره ارتباط اعتصاب غذای اخیر شماری از زندانیان در زندان اوین، در اعتراض به مرگ هاله سحابی و هدی صابر و اعتصاب غذای سه زندانی کرد گفت این اعتصاب غذا بر سر انتقال به بند زندانیان سیاسی و عدم نگهداری در کنار دیگر مجرمان و تبهکاران است.


او گفت "احتمال ضعیفی" وجود دارد که میان اعتصاب غذای کردها با اعتصاب غذای زندانیان در اوین ارتباطی وجود داشته باشد.


http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/07/110701_l33_kurds_activists_hunger_strike.shtml


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com