خواست زندانیان اعتصابی سریعٱ تٲمین شود بیانیه عمومی
18/09/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

خواست زندانیان اعتصابی سریعٱ تٲمین شود
براساس گزارشهای موجود، اعتصاب غذای تعدادی از زندانیان سیاسی دربند، در زندان رجایی شهر از جمله دو زندانی کُرد به نام های محمد نظری و سعید شیرزاد با گذشت ٥۰ روز از شروع آن، هم چنان ادامه دارد. در همان حال سهیل عربی زندانی زندان اوین و رضا شهابی و برخی دیگر از زندانیان رجایی شهر کرج بیش از ٤۰ روز است در اعتصاب غذا به سر می برند. اعتصاب کنندگان در اعتراض به عدم رسیدگی به خواست های قانونی و انسانی خود، دست به اعتصاب غذا زده اند. طبق اطلاعات موجود با وجود به وخامت گرائیدن وضعیت سلامتی این دسته از زندانیان و در معرض تهدید جدی قرار گرفتن حیات آنها، دستگاههای مسئول و ذیربط، تاکنون اقدامی در جهت پایان این اعتصابها و کاهش رنج و آلام اعتصاب کنندگان به عمل نیاورده اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان از ادامه اعتصاب غذای زندانیان به شدت نگران می باشد و با ابراز این نگرانی، ادامه این روند را تهدیدی جدی برای ادامه حیات و زندگی زندانیانی چون محمد نظری، سعید شیرزاد، سهیل عربی، رضا شهابی و دیگر اعتصاب کنندگان می داند. این سازمان ضمن در خواست از زندانیان اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب خود، از مسئولان امنیتی و قضایی می خواهد فورٱ خواسته های قانونی و انسانی اعتصاب کنندگان را مورد توجه و رسیدگی قرار داده و همزمان و همراه با ارائه فوریتهای پزشکی و درمانی، مطالبات این دسته از زندانیان را وفق موازین قانون و حقوق بشر، در اسرع وقت تامین نمایند.
دوشنبه : ۲۷ شهریور ۱۳۹٦ / ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

email:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com