اشغال عفرین توسط ترکیه محکوم و مردود، و غیر قابل قبول است بیانیه عمومی
19/03/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اشغال عفرین توسط ترکیه محکوم و مردود، و غیر قابل قبول است

همانگونه که در رسانه ها مطرح است، پس از ٥۹ روز مقاومت مردم عفرین، سرانجام این کانتون خودگردان و مرکز آن به اشغال ارتش متجاوز ترکیه و نئوداعشیهای مزدبگیر اردوغان درآمده است. با ورود ارتش به اصطلاح رهایی بخش به این شهر،بیش از ۳۰۰ هزار شهروند عفرینی با رها کردن خانه و کاشانه خود ناچار به فرار شده و آواره گردیده اند.

شهروندان کانتون عفرین تنها به جرم " کُرد بودن" تحت محاصره، بمباران و توپباران ٥۹ روزه ارتش دوم ناتو قرار گرفتند و صدها زن و کودک و شهروند مدنی به جرم ناکرده و نابخشودنی " ایجاد نگرانی امنینی برای سلطان اردوغان" قربانی و کشته شده اند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان هماهنگ با مردم " روژهلات " و دیگر بخش های کُردستان و همراستا با مدافعان راستین حقوق بشر و وجدانهای بیدار جهان، سکوت و نظاره گری بی رحمانه دولتهای شرق و غرب و متظاهرین به دفاع از حقوق بشر و سازمان بین الدولی دولتهای نامتحد، در قبال اشغال عفرین را،نابخشودنی و توجیه ناپذیر می داند.
این سازمان همچنین مواضع و عملکرد دولتهای منفعت محور غربی و شرکای تجاری نظامی دیکتاتورهای خاورمیانه که "نگرانی های امنیتی به اصطلاح مشروع" و مبارزه با به اصطلاح تروریسم" اردوغان تروریست پرور را در مقابل تلاش برای بهبود سرنوشت مردم تحت ستم کُرد در "روژآوا" را " قابل درک" اعلام کرده اند، مردود و خلاف اصول حقوق بشر و اصول اخلاقی قلملداد نموده و آنها را شریک در جنایات کودک کُشی و نسل کُشی و تجاوزگری حاکم ترکیه می شناسد.

وجدان بیدار جهانی حق دارد از آنان بپرسد که، کانتون کوچک و محصور "عفرین" چه خطری برای حکومت توتالیتر اردوغان و ارتش دوم ناتو بوجود آورده بود که این چنین بی رحمانه و مظلومانه بمباران و ویران و مردمش مورد کُشتار آدمکشهای اردوغان و داعش قرار گرفته اند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان نوروز امسال عفرین را روزی سیاه و یادآور نوروز سیاه ۳۰ سال پیش تراژدی حلبچه می داند و معتقد است دیکتاتورهای نژادپرستی چون اردوغان و صدام خالق چنین تراژدیهایی محکوم ابدی تاریخ حقوق بشر و حقوق مردم کُرد خواهند بود. این سازمان ضمن اعلام همدردی با آواره گان، قربانیان، آسیب دیدگان و شهروندان "عفرین" اشغال شده و با ابراز انزجار و اعتراض به پاک سازی نژادی و شروع هلوکاست هیلتر خاورمیانه در کانتون عفرین، اشغال این کانتون را محکوم، مردود و غیرقابل قبول می داند . سازمان حقوق بشر کُردستان از مردم کُرد در ایران و "روژهلات" درخواست می نماید، اعتراض و انزجار خود را نسبت به تجاورگری و اشغالگری دولت ترکیه در" روژآوا" به نحوی گسترده، بیان و اعلام نمایند.

به امید رهایی و آزادی عفرین از اشغالگری متجاوزان.

تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹٦ / ۱۷ مارس ۲۰۱۸

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
http://www.hro-kurd.net


https://t.me/rmmkurdistan

http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com