بلاتکلیفی ۷ زندانی عقیدتی اهل سنت در زندان رجایی شهر زندانیان
12/04/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


بلاتکلیفی ۷ زندانی عقیدتی اهل سنت در زندان رجایی شهر هفت زندانی اهل سنت کُرد مهابادی، از آذرماه 88 بازداشت شده‌اند؛ آنها نزدیک به 4 سال و نیم است که دادگاهی نشده‌اند و در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.


خبرگزاری ديدبان حقوق بشر کردستان: هفت زندانی اهل سنت کُرد اهل مهاباد آذربایجان غربی که از آذرماه ۱۳۸۸ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند؛ حدود 4 سال و نیم است در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند و تابه‌حال به دادگاه احضار نشده‌اند.


گفته می‌شود ماموستا "فرهاد سلیمی" از روحانیون اهل سنت سقز و ۶ تن از همراهانش، با وجود گذشت حدود 4 سال از بازداشتشان، همچنان به‌صورت بلاتکلیف در زندان رجایی شهر کرج به‌سر می‌برند.


انور خضری، قاسم ابسته، خسرو بشارت، کامران شیخه، ایوب کریمی و داود عبداللهی از روحانیون اهل سنت سقز هستند که به همراه ماموستا فرهاد سلیمی در ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۸، توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند.


گفتنی است این ۷ زندانی عقیدتی پس از دستگیری، به سلول‌های انفرادی در اداره اطلاعات ارومیه منتقل و ۸ ماه را در این بازداشتگاه نگهداری شدند. آنها سپس به زندان اوین منتقل و مدت ۶ ماه را در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ و ۲۰۹ اوین به‌سر بردند. این ۷ زندانی اهل سنت پس از تحمل 6 ماه حبس انفرادی در زندان اوین، به بند ۳۵۰ این زندان منتقل و بعد از گذشت ۲۰ روز نیز در ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۱، به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com