آزادی سه زندانی عقیدتی پس از تحمل 5 سال حبس از زندان رجایی شهر زندانیان
12/04/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


آزادی سه زندانی عقیدتی پس از تحمل 5 سال حبس از زندان رجایی شهر ماموستا محمد برائی، حسام محمدی و عبدالله خسروزاده سه زندانی عقیدتی اهل سنت کُرد، امروز شنبه ۲۳ فروردین از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: ماموستا محمد برائی از علمای اهل سنت کُرد اهل بوکان به همراه حسام محمدی و عبدالله خسروزاده دو زندانی دیگر کُرد اهل سنت امروز شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۳، پس از تحمل 5 سال حبس از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند.


گفته می‌شود ماموستا محمد برائی هنوز حکم 11 سال زندانش به پایان نرسیده است و آزادی وی پس از تحمل 5 سال از این حکم، به صورت مشروط بوده است. آزادی حسام محمدی و عبدالله خسروزاده هم پس از اتمام دوره محکومیت 5 ساله آنان صورت گرفته است.


گفتنی است ماموستا محمد برائی از علمای اهل سنت بوکانی است که در خردادماه ۱۳۸۸ به همراه 7 نفر از شاگردانش به اتهام تبلیغ و برگزاری مراسم مذهبی و تشکیل جلسات مذهبی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. وی دو سال از بازداشتش را در سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات بوکان، ارومیه و بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین تحت بازداشت و بازجویی و فشار سپری کرده و در نهایت از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به تحمل 11 سال زندان محکوم شد.     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com