محکومیت حمله به بند ۳۵۰ از سوی زندانیان سیاسی کُرد در زندان میناب زندانیان
23/04/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

محکومیت حمله به بند ۳۵۰ از سوی زندانیان سیاسی کُرد در زندان میناب


 


صبح روز پنج‌شنبه 28 فروردین‌ماه 1393، در پی اعتراض زندانیان بند 350 اوین به نحوه بازرسی، ماموران امنیتی به زندانیان معترض و بی دفاع هجوم برده و تعدادی از زندانیان سیاسی و مدنی در جریان درگیری به شدت مجروح شدند.


زندانیان سیاسی کُرد تبعیدی در زندان میناب، با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به محافل حقوق بشری، بین‌المللی، اتحادیه اروپا و آزادیخواهان ایران خواستار پیگیری وضعیت زندانیان سیاسی بند 350 اوین در این حوادث شده‌اند.


یک نسخه از متن کامل این نامه در اختیار "خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان" قرار گرفته است که می‌خوانید؛


 


از طریق دوستانمان در زندان‌های دیگر و به‌خصوص زندان اوین باخبر شدیم که بیست و هشتم فروردین‌ماه، بیش از یکصد تن از ماموران حکومت، به بند سیاسی ۳۵۰ زندان اوین یورش برده و با وحشیانه‌ترین شکل ممکن، که طی دو دهه گذشته سابقه نداشته است، زندانیان مظلوم و بی‌دفاع را به خاک و خون کشیدند.


در این یورش وحشیانه که چندین تن به دلیل جراحات وارده راهی بیمارستان شدند و ٣٢ تن دیگر که اغلب آن‌ها زخمی شده بودند به سلول‌های انفرادی انتقال یافتند. که پس از چند روز تا حالا تعدادی از آنها کماکان در سلول انفرادی به‌سر می‌برند.


اما آنچه مهم و روشن است که ترس از این نیست که داخل زندانها چه جنایت‌هایی رخ می‌دهد؛ روزانه ده‌ها کیلو شیشه و تریاک و هروئین وارد زندان می‌شود، روزانه ده‌ها اعدام داریم، جای ترس نیست بزرگترین ترس حکومت از چند موبایل و عکس و فلش مموری و گزارش داخل زندان است؛ ترس از افشای واقعیت‌ها و آشکارا شدن ماوقع ماجراها است.


از طرف زندانیان سیاسی کُرد در تبعید "زندان میناب" ضمن تقدیر از مقاومت زندانیان بند ۳۵۰  اوین، خواستار پیگیری وضع زندانیان سیاسی از طرف محافل حقوق بشری، بین‌المللی، اتحادیه اروپا و آزادیخواهان ایران هستیم.


مقاومت زندگیست.


 


علی مرادی، کمال شریفی و محمد حسین رضایی


به نمایندگی از زندانیان سیاسی کُرد تبعیدی در زندان میناب


چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ – 23 آوریل 2014     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com