ضرب و شتم و ممانعت از اعزام دو زندانی اهل سنت به بهداری زندانیان
28/04/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

ضرب و شتم و ممانعت از اعزام دو زندانی اهل سنت به بهداری


 


مسوولان زندان قزلحصار کرج از اعزام سیدهادی حسینی و صدیق محمدی به بهداری زندان سر باز زده و در پی اعتراض این دو زندانی، آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: سیدهادی حسینی و صدیق محمدی دو زندانی اهل سنت که مدت ۱۶ ماه است در زندان قزلحصار کرج نگه‌داری می‌شوند، از بیماری‌های روحی و جسمی رنج می‌برند. تاکنون با هیچ‌یک از درخواست‌های آنها برای درمان، موافقت نشده و حتی در پی اعتراض آنان، این دو زندانی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.


یکی از اعضای خانواده‌های این زندانیان به دیدبان حقوق بشر کردستان گفت: "حسین قدمی، رییس واحد ۳ زندان قزلحصار، علاوه بر افزایش فشار بر این دو زندانی اهل سنت در مقابل اعتراض آنان نیز با خشونت رفتار کرده و هر دو را مورد ضرب و شتم قرار داده است."


سیدهادی حسینی و صدیق محمدی توسط شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به اعدام محکوم شده‌اند. این حکم در دی‌ماه ۱۳۹۲ و پس از اعتصاب غذای طولانی مدت این زندانیان و چهار زندانی اهل سنت دیگر، در دیوان عالی کشور نقض شده و برای بررسی مجدد به دادگاه سنندج ارجاع شد.


گفتنی است سیدهادی حسینی دچار تشنج حاد بوده و صدیق محمدی نیز از ناحیه‌ی چشم راست دچار مشکل شدید است.


نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران، به‌ویژه در طول چند سال گذشته، از سوی نهادهای جهانی مدافع حقوق بشر محکوم شده است. فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، سازمان عفو بین‌الملل، سازمان دیدبان حقوق بشر، کمیسیون آزادی بین‌المللی ادیان آمریکا، وزارت امور خارجه آمریکا، وزارت امور خارجه بریتانیا ،جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل، از جمله نهادها و اشخاصی هستند که به تداوم ایجاد محدودیت برای اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران اعتراض کرده و آن را محکوم کرده‌اند.


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com