در روز جهانی كارگر سه زندانی در بندر عباس اعدام شدند زندانیان
01/05/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

در روز جهانی كارگر سه زندانی در بندر عباس اعدام شدند


 


سه زندانی دیگر در زندان بندر عباس، سپیده‌دم امروز پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی کارگر اعدام شدند.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: امیر روزدار، مصطفی نازی چلوی و بابک واونی سه زندانی محبوس در زندان بندر عباس سپیده‌دم امروز پنج‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه 1393، همزمان با روز جهانی کارگر، در سالن این زندان به دار آویخته شدند.


گفته می‌شود این سه زندانی به اتهام قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.


لازم به ذکر است روز سه‌شنبه، محمد شیرین بیان یکی دیگر از زندانیان محبوس در زندان بندر عباس، اقدام به خودکشی کرد که به‌دلیل عدم رسیدگی پزشکی در این زندان جان باخت.


گفتنی است روند روبه رشد آمار اعدام در زندان‌های ایران نگرانی‌ مجامع بین‌المللی و سازمان‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر را در پی داشته است. در آخرین واکنش‌ها دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران در گزارش مارس 2014، نگرانی شدید خود را از افزایش اجرای احکم اعدام در این کشور اعلام کرد و گفت: "دولت جدید رویکرد خود را نسبت به اِعمال حکم اعدام تغییر نداده است و به نظر می‏رسد که روال دولت‏های ‏قبلی را دنبال می‏کند که برای مبارزه با جرم، شدیداً بر مجازات اعدام تکیه کرده‏اند."


پیش‌تر نیز در 2013، کمیسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر، در کنفرانسی مطبوعاتی در مورد گزارش‏های ‏مبتنی بر افزایش شدید و ناگهانی اعدام‏های ‏زندانیان سیاسی، به خصوص اعدام در ملاء‌عام و نیز استفاده از مجازات اعدام برای تخلفات مربوط به مواد مخدر، نگرانی عمیق خود را ابراز داشت. وی مصرانه از دولت ایران خواست استفاده از مجازات اعدام را از جهت قانونی و عملی، محدود و یا منسوخ نماید و یا اینکه در این مورد، آن را به تعیلق درآورد.     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com