گرامیداشت یاد و خاطره فرزاد کمانگر در زندان رجایی شهر زندانیان
07/05/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

گرامیداشت یاد و خاطره فرزاد کمانگر در زندان رجایی شهر


 


شماری از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر امروز چهارشنبه 17 اردیبهشت، طی مراسمی ياد و خاطره فرزاد كمانگر، علی حيدريان، فرهاد وكيلی، شيرين علم‌هولی و مهدی اسلاميان را گرامی داشتند.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: جمع قابل توجهی از زندانیان سیاسی رجایی شهر کرج امروز چهارشنبه 17 اردیبهشت‌ماه 1393، طی مراسمی ياد و خاطره فرزاد كمانگر، علی حيدريان، فرهاد وكيلی، شيرين علم‌هولی و مهدی اسلاميان را گرامی داشتند.


گفته می‌شود این مراسم یادبود به مناسبت فرارسیدن ١٩ اردیبهشت (٩ می) و در چهارمین سالگرد اعدام فرزاد کمانگر و چهار تن از دوستان وی در زندان رجایی شهر برگزار شده است.

همچنین زندانیان سیاسی رجایی‌شهر کرج در این مراسم بیانیه‌ای مکتوب قرائت کردند و در آن، یاد و خاطره کمانگر و دوستانش را گرامی داشتند.


چهار سال پیش، در سحرگاه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۹، پس از قطع تلفن‌ها و ملاقات‌های زندان اوین، پنج زندانی سیاسی به نام‌های فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان، شیرین علم‌هولی و مهدی اسلامیان به چوبه دار سپرده شدند و خانواده‌های آنان برای همیشه چشم به راه فرزندانشان ماندند.


گفتنی است زندانیان شرکت‌کننده در این مراسم اعلام کرده‌اند که در روز 19 اردیبهشت‌ماه 1393، در یادبود کمانگر و دوستانش، به مدت یک روز دست به اعتصاب غذا خواهند زد.     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com