کانون مدافعان حقوق بشر حادثه تروریستی در زاهدان را محکوم می کند کانون مدافعان حقوق بشر
31/05/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
arm.jpg

 

«کانون مدافعان حقوق بشر» به دنبال انفجار در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، هرگونه رفتار خشونت آمیز را محکوم کرد. به دنبال انفجار در مسجد علی ابن ابیطالب زاهدان که پنجشنبه شب به وقوع پیوست، جمعی از هم وطنان کشته و مجروح شدند. متن کامل بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر که نهم خرداد ماه 1388 منتشر شده به شرح زیر است:

به نام خداوقوع حادثه تروریستی در مسجد شیعیان شهرستان زاهدان که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر شده است، موجی از تأثر و تأسف را در میان مدافعان حقوق بشر برانگیخت و بار دیگر این ضرورت را به اثبات رساند که همگان باید تمام آنچه را که در توان دارند، به کار گیرند تا ریشه های تفرقه و اندیشه ها و قرائت های دینی خشونت زا را با هرنام و نشانی که باشد، بخشکانند.

کانون مدافعان حقوق بشر با محکوم کردن هرگونه رفتار خشونت آمیز به ویژه اعمال کور تروریستی، از مسئولان دولتی مصرانه می خواهد از طریق مبارزه با فقر، تبعیض و فساد در سراسر ایران به ویژه در مناطق حساس و دارای بافت جمعیتی خاص مانند سیستان و بلوچستان و جلوگیری از گسترش رفتارهای تفرقه افکنانه، زمینه ایجاد و گسترش خشونت را از میان برداشته تا دشمنان ملت ایران نتوانند به مقاصد شوم خود جامه عمل بپوشانند.

در پایان مراتب تسلیت خود را به خانواده های داغدیده تقدیم کرده و برای مصدومان و مجروحان این حادثه ضد بشری، بهبودی و سلامتی آرزومندیم.

کانون مدافعان حقوق بشر

9/3/1388


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com