نامه سرگشاده
از خواسته انسانی و قانونی کبودوند دفاع و پشتیبانی کنیم 29/2/1395
اعتصاب غذای نامحدود محمد صدیق کبودوند در حالی وارد دوازدهمین روز می‌شود که پرونده جدید قضایی، محصول پرونده‌سازی‌های اخیر وزارت اطلاعات علیه بنیان‌گذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، همزمان با اعتصاب غذای ایشان به دادگاه انقلاب ارجاع شده است.
بیشتر

  نامه سرگشاده
مسئول محترم سیاست خارجی اتحادیه اروپا 26/1/1395
بیشتر

  نامه سرگشاده
نامه ی اجلال قوامی به حسن روحانی 1/5/1394
اجلال قوامی روزنامه نگار و سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار نامه یی سر گشاده به حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران از وی خواسته است برای حل دردهای بیشمار کردستان از گفتار درمانی بپرهیزد و اقدام عملی و جدی انجام دهد.متن کامل نامه اجلال قوامی به رییس جمهور اسلامی ایران به این شرح است :
بیشتر

  نامه سرگشاده
گزارش شكنجه آقای محمد صدیق كبودوند 20/2/1393
روز پنج‌شنبه ١٩ آوریل 2014، در جریان حمله به زندانیان بند 350 زندان اوین، نیروهای امنیتی و لباس شخصی بر دستان و چشمان آقای محمد صدیق كبودوند، دستبند و چشم‌بند زده و زیر ضربات باتون وی را از ...
بیشتر

  نامه سرگشاده
نامه سر گشاده به آقاي احمد شهيد: 4/1/1393
بیشتر

  نامه سرگشاده
آقای بانکی مون، زنان و کودکان کرد سوری را دریابید! 24/5/1392
عالیجناب،همانگونه که مستحضرید کردها در سوریه با جمعیت 3 تا 4 میلیون نفری و عموماً ساکن در مناطق شمال و شمال شرقی آن کشور بزرگترین اقلیت قومی در سوریه هستند. این مردم در طول تاریخ موجودیت کشوری به نام سوریه، بویژه در نیم قرن اخیر از ابتدایی ترین حقوق سیاسی و فرهنگی محروم و حتی از حقوق شهروندی و حق تابعیت نیز بی نصیب بوده اند. اما علیرغم این بی حقوقی ها و محرومیت ها مردم و اغلب سازمان های سیاسی کرد در جنگ جاری میان دولت حاکم و مخالفانش، سیاست و مواضعی بی طرفانه اتخاذ نمودند،ولی این سیاست متاسفانه مانع از تعرض و حملات نیروهای طرفین درگیر به مناطق کردنشین نشده است، تا آنجا که اخیراً تعدد و شدت این حملات افزایش یافته و تنها طی چند هفته گذشته دهها تن از نیروهای مردمی محافظ کرد،کشته شده و صدها نفر از روستائیان بی دفاع ربوده و اسیر و زندانی گردیده اند.
در این مدت برخی از فعالان سیاسی و رهبران کرد ترور و تعدادی از گروگان های کرد زنده زنده در آتش سوزانده شدند و به طرز دلخراشی به قتل رسیده اند. در آخرین زنجیره حملات و جنایات انجام گرفته علیه مردم کرد در سوریه 450 زن و کودک و سالمند روستایی از جمله یکصد کودک خردسال،بی رحمانه قتل عام شدند. این رشته از جنایات هولناک ظاهراً توسط گروه های وابسته به سازمان القاعده صورت گرفته که گفته می شود در میان اپوزیسیون نیروهای مخالف دولت نفوذ کرده اند.
عالیجناب !
با عنایت به مراتب فوق،سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از جنابعالی به عنوان دبیرکل سازمان ملل درخواست می نماید با یافتن راه چاره ای برای توقف و جلوگیری از کشتار زنان و کودکان بی دفاع کرد در سوریه و شهروندان غیر نظامی آن کشور،سریعاً اقدام نمایید، همچنین جهت انجام تحقیقات پیرامون کشتار مردم بی دفاع و شناسایی آمران و عاملان جنایات اخیر در کردستان سوریه و سپردن آنان به دست عدالت، هیات ویژه ای به آن کشور اعزام نمایید.
محمدصدیق کبودوند/ زندان اوین
آگوست 2013/ مرداد 1392
بیشتر

  نامه سرگشاده
رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی آزاد شوند 20/5/1392
بیش از سه سال و نیم است که آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز بدون برگزاری دادگاه و یا محکومیت به حبس، زندانی شده و در حبس خانگی از همه حقوق انسانی و قانونی خود محروم شده اند.بطوریکه آنان نیز همانند دیگر زندانیان سیاسی از ابتدایی ترین حقوق خود محروم و یا با شدیدترین محدودیت ها روبرو می باشند تا آنجا که این موضوع و عدم اطلاع عمومی از وضعیت آنها نگرانی هایی را در جامعه بویژه برای مدافعان حقوق بشر بوجود آورده است.
متاسفانه پیش ازاین نیز آیت الله منتظری از رهبران عالی رتبه سیاسی و مذهبی انقلاب 1357 که به سرکوب های سیاسی و کشتار زندانیان و نقض حقوق اساسی مردم اعتراض داشت سال ها در حبس خانگی بسر برد و تا پایان عمر با محدودیت های سیاسی مواجه شد.
اینجانب محمدصدیق کبودوند به عنوان مدافع حقوق بشر که خود نیز زندانی می باشم مراتب نگرانی خود را از ادامه حبس غیرقانونی آقایان موسوی و کروبی و همچنین اعمال محدودیت ها و تهدیدهای رسمی و غیررسمی علیه فعالان اصلاح طلب ابراز می نمایم و به نام خود و از طرف سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از رئیس جمهور جدید و مسئولان عالی قضایی و امنیتی درخواست میکنم تا به حبس خانگی رهبران جنبش سبز و تهدید رهبران اصلاح طلب پایان داده و شرایط را برای آزادی همه زندانیان سیاسی، عقیدتی و وجدانی و هم چنین اعاده حقوق سیاسی و مدنی مردم ایران و احترام به حقوق بشر را فراهم آورند.
تهران/ زندان اوین
محمدصدیق کبودوند
مردادماه 1392/ آگوست 2013
بیشتر

  نامه سرگشاده
به مقامات اقلیم کردستان در عراق 19/11/1391
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی نامه ای سرگشاده از مقامات اقلیم کردستان درخواست کرد که نسبت به عدم اجرای حکم کویستان صدیق که توسط دادگاهی در کرکوک به اعدام محکوم شده است اقدام عاجل نشان دهند.
به مقامات اقلیم کردستان در عراق
براساس گزارشات رسیده به دیده بانان سازمان دفاع ازحقوق بشر کردستان دادگاهی در شهر کرکوک زنی با نام کویستان صدیق که صاحب چهار فرزند است را به اتهام قتل عمد همسرش به اعدام محکوم کرده است، طی تماس تلفني وي به رسانه ها در اقليم كردىستان اعلام کرده که اجراي حكم اعدامش قريب الوقوع است.
بر اساس نامه ای که کویستان به رسانه های اقلیم کردستان فرستاده وی مجبور به ازدواج با یک مرد مسن که همسن پدرش بوده شده است، این زن طبق اظهاراتش بارها توسط همسرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.
کویستان در این نامه گفته که بارها از دادگاه درخواست طلاق نموده ولی موفق به این کار نشده است چرا که دادگاه با دریافت تعهداز همسرش دوباره وی را به منزلش فرستاده است وی همچنین میگوید چندین بار از سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر در کردستان عراق درخواست کمک کرده اما این سازمان ها به وی یاری نرسانده اند.
عکسی که از کویستان صدیق در اینترنت و رسانه های محلی منتشر گردیده اظهارات وی را تایید می نماید.در این عکس آثار کبودی شدید در اطراف چشم و صورت نامبرده بر اثر ضرب و شتم دیده می شود
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به اجرای قریب الوقوع این حکم از مقامات اقلیم کردستان درخواست میکند تا نسبت به لغو حکم اعدام کویستان صدیق اقدام و امکان دادرسی مجدد در یک محکمه صالحه را فراهم سازند.سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان همچنین یادآور میشود که اجرای این حکم میتوانید خدشه جبران ناپذیری به تمرین دمکراسی و حقوق بشر در اقلیم کردستان وارد نماید.
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
پنجشنبه 7 فوریه 2013

http://www.youtube.com/watch?v=ltVR9RcDlRQ
بیشتر

  نامه سرگشاده
به خواست مردم احترام بگذارید،استعفا دهید 23/9/1391
به خواست مردم احترام بگذارید،استعفا دهید
اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان درنامه یی به آموزش وپرورش جمهوری اسلامی ایران خواست تادرجهت احترام به خواست افکار عمومی عذرخواهی نموده واستعفا دهد. متن کامل نامه اجلال قوامی به این شرح است:
باردگر حادثه یی بس دهشتناک واین باردرروستایی به نام شین آباد درحومه پیرانشهر کودکان مظلوم وبی پناهی را درکام خود فروبرد. این کودکان مظلوم وبی پناه دراتش نسخوتند بلکه در آتش غفلت ما سوختند .
نمایندگان مجلس باز بی کفایتی وزیر برآنان مسجل می شود وتصمیم میگیرند استیضاحش کنند ولی به یاد نمی آورند که پیشتر قصد چنین کاری را داشتند اما به جایی نرسیدند .نمایندگان مجلس چون باید نماینده مردم باشند وظیفه دارند پیگیر مساله باشند ومجلس نیز باتشکیل کمیته ایی روند درمان وبازگشت این دانش آموزان به زندگی رادنبال کند .آیا نباید بازرسی باشد که شیوه هزینه کردن منابع استانداردسازی مدارس را بررسی کند ؟ براستی دادگستری اذربایجان غربی چراساکت مانده ،مگرنه این است که کودکانی جان سپردند وبرخی دیگر صدمه دیده اند؟اکنون ابن پرسش مطرح است که تاچه هنگام وزیرآموزش وپرورش شیوه نظارت جدی برایمنی یک پنجم جمعیت کشور راخواهد آموخت؟
اینجانب ضمن اظهار همدردی باخانواده داغدار نوگلان پرپرشده مجدانه ازوزیرمحترم آموزش وپرورش می خواهم درجهت احترام به خواست افکارعمومی وپذیرش عدم مدیریت خویش استعفا داده تامرهمی باشد با آلام این خانواده ها .
اجلال قوامی-
سخنگوی سازمان دفاع ازحقوق بشرکردستان
بیشتر

  نامه سرگشاده
به اعتصاب غذا پایان دهید 25/8/1391
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی نامه ایی سرگشاده از دولت ترکیه درخواست کرد که نسبت به حفظ جان اعتصاب کنندگان مسئولانه گام بردارد و از اعتصاب کنندگان کرد نیز درخواست کرد به اعتصاب غذا پایان دهند.
متن این نامه ی سر گشاده در پی می آید.
به اعتصاب غذا پایان دهید
دولت ترکیه مسئولانه گام بر دارد.
نزدیک به 65 روز از اعتصاب غذای قریب به 700 نفر از زندانیان کرد در زندانهای ترکیه میگذرد که در این مدت جمعی از فعالان مدنی و سیاسی و حقو ق بشری از جمله لیلا زانا و برخی از شهرداران مناطق کردنشین نیز در اعلام همبستگی با این زندانیان به این اعتصاب غذا پیو سته اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اظهار نگرانی جدی و عمیق خود از وضعیت سلامتی اعتصاب کنندگان از دولت ترکیه درخواست میکند تا نسبت به تحقق خواسته های انسانی آنان مسئولانه گام بردارد.
سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان ضمن اظهار همدردی با اعتصاب کنندگان کرد و اعلام همبستگی با خواسته های انسانی آنان ،مصرانه درخواست مینماید تا برای حفظ جان خود به اعتصاب غذا پایان دهند چرا که وجدانهای بیدار و انسان دوست، ندای انسان طلبی و بشر دوستی آنان را با رساترین صدا شنید .
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
25آبان 1391
15 نوامبر 2012
بیشتر

  نامه سرگشاده
نامه ای سرگشاده خطاب به شش سازمان بین اللملی 15/8/1391

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به شش سازمان بین اللملی از جمله سازمان های دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل، گزارشگران بدون مرز، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر ، سازمان جهانی مبارزه با شکنجه و پزشکان بدون مرز نگرانی جدی و عمیق خود در خصوص بروز یک فاجعه انسانی در زندانهای ترکیه را به اتخاد اقدام جدی و عاجل فرا خواند.

سازمان دیده بان حقوق بشر

سازمان عفو بین الملل

سازمان گزارشگران بدون مرز

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر

سازمان جهانی مبارزه با شکنجه

سازمان پزشکان بدون مرز

صد ها تن از زندانیان سیاسی و عقیدتی کرد که در زندان های ترکیه به سر میبرند از حدود 2 ماه پیش برای رسیدن به خواست ها و مطالبات طبیعی و انسانی یشان دست به اعتصاب غدا زده اند که در این مدت دولتمردان و مسئولان ترکیه هیچگونه توجهی نسبت به عملی ساختن خواست و مطالبات آنها نداشته اند و حال برخی از اعتصاب کننده ها و خیم گزارش شده است.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اظهار نگرانی جدی و عمیق خود نسبت به سلامتی جسمی زندانیان اعتصاب کننده از تمامی سازمانهای یادشده و دیگر سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر مصرانه درخواست میکند نسبت به وضعیت این زندانیان کرد بی تفاوت نبوده و از بروز یک فاجعه انسانی در زندانهای ترکیه جلوگیری نمایند و اقدامات جدی در این خصوص را انجام دهند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

دوشنبه 5نوامبر 2012
بیشتر

  نامه سرگشاده
با درخواست آزادی محمد نظری موافقت کنید 27/6/1391
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران درخواست آزادی محمد نظری را نموده است .متن این نامه در پی میآید:
با درخواست آزادی محمد نظری موافقت کنید.
ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
محمد نظری شهروند بوکانی 19 سال پیش به اتهام همکاری با یک حزب کردی توسط قاضی جمیل زاده در دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه به اعدام محکوم شد وی در سال ١٣٧٨ مورد عفو موردی قرار گرفته و حکم اعدامش به حبس ابد کاهش یافته است ،نظری طی این 19 سال حتی یک روز به مرخصی نرفته است هم اکنون دوران حبس را در زندان رجایی شهر کرج طی میکند وبیشتر از 20 روز است که در اعتصاب غذا بسر میبرد ، درخواست وی آزادی از زندان است.
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
محمد نظری 19 سال پیش به اعدام محکوم شد در حالی هیچگاه به اتهاماتش اعتراف نکرده است و در زمان دادگاهیش وکیلی نداشته و حتی در صورت اثبات اتهامش وی عملا مرتکب هیچ جرمی نشده است و این بر خلاف قوانین انسانی و بین المللی است که کسی را فقط به اتهام ارتباط با حزبی که در حال حاضر عملا مبارزه مسلحانه را کنار گذاشته وهمچنین عملی که مرتکب نشده است به اعدام محکوم شود.
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
با توجه به اینکه قوه قضاییه باید پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت باشد و وظیفه احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع و قانونی شهروندان را بر عهده دارد ،سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از شما تقاضا دارد به حبس بلند مدت محمد نظری با توجه به اینکه ایشان عملا مرتکب عمل مورد اتهام نشده پایان دهید، باشد که با آزادی ایشان توجه مثبت مجامع بین المللی حقوق بشر به اجرای عدالت در دستگاه تحت امرتان جلب شود .
سازمان دفاع از حقوق بشردرکردستان
دوشنبه 20شهریورماه 1391
10 سبتامبر 2012
بیشتر

  نامه سرگشاده
ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند 21/6/1391
ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار نامه ای سر گشاده خطاب به ابوالحسن بنی صدر اولین رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی 57 از وی خواست تا به دلیل نقض حقوق انسانی مشروع و قانونی مردم کردستان در اوایل انقلاب از آنها عذر خواهی نماید و نسبت به عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری در یک دادگاه صالح پاسخگو باشد.
متن این نامه سر گشاده در پی میآید:
جناب آقای ابوالحسن بنی صدر در روزهای اخیر نامه ای از شما در باب خطر تجزیه ایران و ترس از دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران منتشر شد، این واقعیت بار دیگر بر همگان روشن شد که ذهنیت استبدادی که معلول گفتمان تک منطق و توتالیتر میباشد بار دیگر حق تعیین سرنوشت را که از حقوق انسانی و ابتدایی یک ملت است را به بهانه تجزیه طلبی مورد حمله قرار داده است.
جناب آقای بنی صدر ، اولین رییس جمهور اسلامی ایران!
ایرانیان و جهانیان نیک میدانند که بواسطه حضور و نقش شما در اوایل انقلاب به عنوان فرماندهی کل قوا چه خون هایی در کردستان ریخته شد. صدها نفر اعدام، تبعید و جلای وطن کردند. نگاه شما به مسائل کردستان نگاه امنیتی با برخورد سخت افزاری را به مثابه یک راه حل برای حل بحران آن زمان تجویز نمود،اکنون به واسطه اقدامات شما خسارتهای جبران ناپذیری بر جان، مال و آبروی مردم کردستان وارد آمده است.
جناب آقای ابوالحسن بنی صدر جامعه دمکرات نیازمند افراد دمکرات است. وظیفه اخلاقی و انسانی شماست تا درقبال آن همه جفاها و بی عدالتیها که در حق مردم کردستان ایران روا داشتید از مردم کرد در ایران عذر خواهی نمایید و پاسخگوی اقدامات خود در یک دادگاه صالح باشید.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از تمامی جریانها، فعالان مدنی و حقوق بشری درخواست میکند تا نسبت به جمع آوری اسناد و مدارک در خصوص نقش و حضور موثر جناب آقای ابوالحسن بنی صدر رییس جمهور وقت ایران در کشتار مردم بی دفاع کردستان در سالهای ریاست جمهوری ایشان را به دبیر خانه سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان ارسال نمایند تا مقدمات طرح شکایت حقوقی علیه ایشان در دادگاه حقوق بشر اروپا فراهم شود.
سازمان حقوق بشر کردستان همچنین از عموم شهروندان کردستان و ایران درخواست می کند تا اسناد و مدارک مربوط به نقش و حضور موثر سایر افراد و عاملان کشتار مردم کردستان را به دبیرخانه این سازمان ارسال کنند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
سه شنبه 11سپتامبر 2012
بیشتر

  نامه سرگشاده
اعتصاب غذای نامحدود محمدصدیق کبودوند؛ آخرین چاره یک پدر برای نجات جان فرزندش 30/2/1391
محمد صدیق کبود وند فعال حقوق بشرمحبوس دربند ٣۵٠ زندان اوین از روز ٢۵ اردیبهشت طی نامه ای به دادستان تهران اعتصاب غذا کرد.

به گزارش کلمه، این روزنامه نگار دربند با توجه به بیماری صعب العلاج فرزندش بارها درخواست ملاقات داده اما توسط مسئولان پذیرفته نشده است.
بیشتر

  نامه سرگشاده
نامه کبودوند به آیت الله خامنه ای: 28/1/1391
به عالی جناب آیت اله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران
همانگونه که آشکار است حکومت جمهوری اسلامی به واسطه اتخاذ برخی سیاست های پرتنش و ناموجه از یک طرف با ایستادگی در برابر اراده جهانی و اکثریت ملل متحد، کشور را با انزوای سیاسی و انواعی از تحریم های کمرشکن اقتصادی و مالی و بانکی، و حتی تا مرز رویارویی نظامی و ورود به جنگی بنیان برافکن پیش برده، و از سویی دیگر با اعمال و اجرای سیاست های استبدادی و غیردموکراتیک در روابط با مردم و جوامع ملی، قومی، مذهبی و مدنی و اعمال و آزادی های مشروع، نادیده گرفتن خواسته ها و مطالبات اساسی و واقعی مردم، ناامنی های مدنی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، ایجاد جو امنیتی و رعب و وحشت در جامعه، بیدادگری ها و بی عدالتی های قضایی و غیرقضایی، گسترش فسادهای نجومی و سوءاستفاده های عظیم اقتصادی و مالی توسط وابستگان به مراکز قدرت و تشدید و تعمیق فقر و فرودستی و بی کاری بخش های عظیمی از جامعه، کشور را با بحرانی بزرگ و فرساینده و فروپاشنده مواجه ساخته است.
بیشتر

  نامه سرگشاده
خانواده كبودوند طي نامه اي به سازمانهاي بين المللي و وجدانهاي بيدار خواستار شدند 9/9/1389
خانواده كبودوند طي نامه اي به سازمانهاي بين المللي و وجدانهاي بيدار خواستار شدند:حمايت از كبودوند براي نامزدي جايزه صلح نوبل 2011

دبير كل سازمان ملل متحد
كميسارياي عالي حقوق بشر ملل متحد
ريس شوراي ملل متحد
كمسيون حقوق بشر اروپا
سازمان عفو بين الملل
سازمان ديدبان حقوق بشر
گزارشگران بدون مرز
كمپين بين المللي حقوق بشر در ايران
وجدانهاي بيدار
با احترام
محمد صديق كبودوند 48 ساله روزنامه نگار و مدير مسئول هفته نامه پيام مردم و بنيان گذاري سازمان غير دولتي حقوق بشر در كردستان كه امروزه به پدر معنوي حقوق بشر كردستان معروف است در ژوئن 2007 بازداشت و پس از هفت ماه شكنجه شديد در سلول انفرادي به جرم تشكيل و اداره (سازمان دفاع ازحقوق بشر كردستان)به 11 سال حبس محكوم و محبوس گرديده است.
سازمان مطبوع وي در چهار چوب معاهدات بين المللي حقوق بشر و بر اساس معاهده 21 ميثاق حقوق مدني و سياسي كه دولت ايران ملزم و متعهد به آن گرديده دراوايل 2005 تشكيل شده است.
بیشتر

  نامه سرگشاده
نامه‌ی‌ سرگشاده سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به رییس قوه قضاییه در مورد اعدام فصیح یاسمنی 10/6/1389
آیت الله صادق آملی لاریجانی

بر حسب مسئولیت جنابعالی به عنوان بالاترین مقام قضایی کشور، این نامه خطاب به شما نوشته می‌شود. هرچند درخواست‌های پیشین ما و دیگر سازمان‌ها و افراد مدافع حقوق بشر در رابطه با متوقف ساختن اجرای حکم اعدام احسان فتاحیان و موارد مشابه دیگر که تا کنون برای‌ شما ارسال گردیده، متأسفانه با کمترین توجه و اقدام مثبت از سوی جنابعالی مواجه شده است.
بیشتر

  نامه سرگشاده
روزنامه نگاران در بند آزاد شوند 10/6/1389
بیشتر

  نامه سرگشاده
دولت آینده برای مسئله حقوق مردم کرد در ایران راه حلی بیابد 17/3/1388
محمدصدیق کبودوند رئیس این سازمان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی دو نامزد اصلاح‌طلب ریاست‌جمهوری اسلامی در ایران، خواستار اعلام برنامه آن دو برای حل دمکراتیک مسئله حقوق ملیت کرد در ایران از جمله اعلام برنامه برای عفو عمومی‌ در کردستان، آزادی زندانیان سیاسی کرد، دعوت از تبعیدشدگان اجباری برای بازگشت به کشور و دعوت از احزاب و سازمان‌های اپوزیسیون کرد برای بازگشت و شروع به مذاکره جهت حل مسئله کرد در ایران، گردید.
متن کامل نامه سرگشاده رئیس سازمان دفاع از حقوق‌بشر کردستان که از زندان اوین ارسال شده به قرار زیر است:
بیشتر

  نامه سرگشاده
درخواست تأمین حقوق مردم و برقراری صلح و آشتی در کردستان 21/2/1388
مردم کرد که به عنوان اولین پدید آورندگان مدنیت در تاریخ منطقه، با تشکیل اولین اتحادیه‌های قبیله‌ای ـ قومی و ایجاد سازمان‌های مدنی ـ قانون‌گذاری و حکومتی، نخستین حکومت‌های قانونی مبتنی بر مشارکت جمعی و سامانه فدرالیزم را در زاگرس و بخش‌های عظیمی از میزوپوتامیا بنا نهادند، از عهد باستان تا به امروز با اقوام و ملل ساکن در فلات ایران هم‌زیست و متحد در برابر تجاوزات متجاوزان و هم‌سرنوشت بوده‌اند. این مردم که سرزمین‌های محل سکونت‌شان همواره مورد تجاوز و تهاجم بوده و یا بارها توسط قدرت‌های متجاوز تسخیر گردیده است، به رغم این تسخیر و تسلط‌های مکرر موجودیت و هویت خود را حفظ کرده و با تغییر و تعویض، ظهور و سقوط و یا زوال و فروپاشی قدرت‌ها و حکومت‌های چیره‌گر، وحدت، موجودیت و انسجام ملی ـ قومی و هویتی خود را از دست نداده است.

عالیجناب
همان گونه که آگاهید مردم کرد چه در هزاران سال پیش و چه در سده گذشته و چه در دهه‌های اخیر از حق حیات و موجودیت خود دفاع کرده، برای وحدت ملی ـ قومی خویش مبارزه کرده و امروز نیز برای صیانت از هویت فرهنگی و زبانی خویش تلاش می‌کنند. این مردم با زنان و مردانش در پاسداری از ارزش‌های ملی، فرهنگی، زبانی، مذهبی، انسانی و تاریخی قوم خویش و جامعه‌ای که بدان تعلق دارند متحمل رنج‌ها، آزارها، آوارگی‌ها، آسیب‌ها و صدمات فراوانی گردیده‌اند.
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  بهمن1387  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  

شهریور1389  -  آذر1389  -  دی1390  -  فروردین1391  -  

اردیبهشت1391  -  شهریور1391  -  آبان1391  -  آذر1391  -  

بهمن1391  -  مرداد1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

مرداد1394  -  فروردین1395  -  اردیبهشت1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com