دیدگاه آزاد
اعدام در زیر سایه حکومت جمهوری اسلامی ایران 22/9/1395
با کرامت زندگی کردن حق مسلم هر انسان در دنیایی امروزی است و حق حیات و زنده ماندن را نمیتوان از کسی منع کرد. حق حیات از حقوق بنیادی هر انسان برای زندگی کردن است و از آنجایی که حقوق بشر منوط به زنده بودن بشر است و بدون حیات حقوق دیگر ،خود به خود ارزش خود را از دست میدهند
بیشتر

  دیدگاه آزاد
درخواست انور حسین پناهی از آقای کبودوند برای پایان دادن به اعتصاب غذایش 9/3/1395
بیشتر

  دیدگاه آزاد
اعتصاب غذای محمدصدیق کبودوند در زندان اوین به دلیل تشکیل پرونده جدید 30/2/1395
همسر محمدصدیق کبودوند، فعال حقوق بشر که بیش از ۹ سال است در زندان اوین به سر می برد، به کمپین بین المللی حقوق بشردرایران گفت که این زندانی عقیدتی از نوزدهم اردیبهشت ماه در اعتراض به آنچه او«تشکیل پرونده جدید قضایی با اتهامات ساختگی» و «اعمال نشدن تجمیع جرائم درباره احکامش» خوانده، اعتصاب غذا کرده است.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
جمهوری اسلامی ایران باید به بازداشت‌ و زندانی کردن خودسرانه روزنامه‌نگاران پایان دهد 29/2/1395
گزارش‌گران بدون مرز (RSF)باردیگر نگرانی عمیق خود را از بازداشت‌های خودسرانه و چگونگی نگاهداری روزنامه‌نگاران زندانی اعلام می‌کند. از این میان محمد صدیق کبودوند از دوازه روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد و از آرش زاد ده ماه پس از بازداشت هیچ خبر رسمی منتشر نشده است.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
آمریکا خواستار آزادی کبودوند و روزنامه‌نگاران زندانی در ایران شد 27/2/1395
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه، نهم اردیبهشت، خواستار آزادی محمد صدیق کبودوند، روزنامه‌نگار و کنشگر حقوق بشر، و همه روزنامه‌نگاران زندانی در ایران شده است.‎

جان کربی، نهم اردیبهشت ماه، در کنفرانس خبری خود، به طور مشخص به نام محمد صدیق کبودوند اشاره کرده و گفته او ۹ سال را در زندان گذرانده در نتیجه به مهلت تعیین‌شده لازم برای ارائه درخواست تخفیف در مجازات رسیده‌است.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
برای کبودوند،گاندی کردستان 23/2/1395
کاک صدیق تو اهل منطق و دانشی، همین گناهت بس. شیفتگان آزادی قدر‌شناس آزادی‌خواهانی چون تو هستند که از راحت و عافیت خود گذشتید و ترک کام خود گرفتید تا کام خلق برآید. در مقابل قامت پراستقامتت سرخم می‌کنیم و می‌گوییم: شیر شیر بود، گرچه به زنجیر بود.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
از بد حادثه 24/3/1393
از بد حادثه
رسالتمان گم شده است چراکه آنچه می بایست اینک به قلم آید سخن از توسعه و موانع و چالش های فرا روی آن در استان، سخن از دردها و مطالبات و رنج ها و به یغما رفتن منابع طبیعی و دست آوردها یا عملکرد صواب و نا صواب مدیران و مسئولین و همچنین فرصت سوزی و فرصت سازی ها و... می بود .اما دریغ که مجال چنان بر ما سخت آمده است و چنان به خود مانده ایم که نمی دانیم این تقدیرمان است و آیا می توان پنجه در پنجه آن افکند و یا به قولی به بحران درونی دچار شده ایم و این چنان به خود مشغولمان داشته است که از رسالت خود غافل مانده و بسیاری نیز این غفلت به مذاقشان خوش می آید و از اینکه نگاهی ناظر بر عملکرد آنان نیست و یا بهتر بگویم این جریان آزاد و صحیح اطلاع رسانی اینگونه مختل شده است بسیار خرسندند.
زمانی که جریان رسانه ای این وجدان بیدار جامعه به خود مشغول باشد و نیز به چاله هایی که بر مسیرش راه بند شده اند قطعا دیگر نه تنها شورای شهر، نمایندگان مجلس، مدیران فرهنگی در این استان فرهنگی و مسئولین بخش های مختلف گردشگری صنایع، معادن و ... هیچگاه در محک نقد و معیار سنجش قرار نمی گیرند که کدام به رسالت، کدام به منافع مردم و کدام خارج از این دایره به حرکت بودند. ما دچار بحران درونی شده ایم و این بحران از بحران هایی که از بیرون وارد می شود بسیار کاری تر است و برخی نیز حداکثر استفاده را از این فضا برده و می برند و بسیار گاه نیز تلاش مضاعف می دارند که این فضا همچنان پایدار باشد و در پاره ای مواقع اراده خود را در جریان رسانه ای حاکم می سازند و این قطعا به زیان توسعه در استان خواهد بود.
وقتی نقش جریان رسانه ای فراموش شده باشد موجب می شود این جریان اقبال عمومی را از دست داده و دلسردی و بی باوری جمعی ساری شود و نشاط و سرزندگی که باید توسط این جریان به جامعه تزریق شود عملا رمقی برای ابراز نداشته باشد. بهتر است مسئولین بدانند که مردم همواره به دنبال دولتی می گردند که پاسخگو باشد و خود را در معرض نقد قرار دهد و این نیز زمانی پدید خواهد آمد که جریان رسانه ای به خوبی نقش خود را ایفا نموده و مشکلاتی پیشارو نداشته باشد، البته متاسفانه به دلیل عدم انسجام فعالان این عرصه و نیز آوار بسیاری نابسامانی ها بر گٌرده این فعالان آنچه که باید به چشم نمی آید و این فضا را چنان سرد نموده که به قولی وزن و جایگاه وکارکرد خود را از دست داده است تا حدی که به عنوان مثال روابط عمومی استانداری خبرنگاران و روزنامه نگاران را منطبق با منافع خود به جلسات می پذیرد و یا جایگاه رسانه ای چنان تقلیل یافته است که نباید دیگر از وزیر کشور یا هر مسئول دیگری که این بخش را جدی نمی گیرد و به پرسش های فراوان این فعالان اهمیتی نمی دهد گله نمود. امروز برخی نهادهای دولتی خود مانع و سد فعالیتهای مطبوعاتی شده اند و وقتی می بینیم که اراده برای حل معضلات این عرصه ضعیف است دیگربار دست به استمداد می طلبیم و درخاتمه اگر باور داریم مطبوعات به عنوان تنها نهاد اجتماعی غیر رسمی که کنش متنی و زیستی را در فضای عمومی ایجاد می کند وجود دارد باید همتی جدی برای رفع مشکلات پیشاروی این صنف اندیشید و اگر می خواهیم شعارهای دولت جدید محقق گردد این جریان رسانه ای را در استان جدی بگیریم.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
سربازان رسانه ای جمهوری اسلامی در کردستان 24/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
چنين نيز نخواهد ماند 21/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
دو مقاله کوتاه از محمد سجاد احمدی 5/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
در مراسم ختم عباس كمندي : 4/3/1393
مراسم ختم عباس كمندي هنرمند پر آوازه كردستاني با حضور فعالان فرهنگي،ادبي،مدني،اعضاي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان،جبهه متحد كرد و روزنامه نگاران در مسجد ملا ويسي سنندج برگزار شد. در ابتداي اين مراسم برخي از شاعران و اديبان به بيان ويژگي هاي هنري اين هنرمند پرداختند و با خواندن اشعاري يادو نام وي را پاس داشتند.در ادامه هادي ادب از اعضاي شوراي مركزي جبهه متحد كرد با بيان اينكه عباس كمندي هنرمند حكومتي نبود،گفت : كمندي هنرمندي مردمي بود و هيچگاه به مناسبات قدرت آلوده نشد و عاشق سرزمينش بود و در اين راه بسيار رنج ها ديد. ادب با انتقاد از اينكه مسئولان كشوري كردستان را سرزميني فرهنگي مي خوانند،افزود: با شعار دادن مشكلات كردستان حل نمي شود،چرا با تاسيس دانشگاه هنر در كردستان كه مرحوم مهندس بهاالدين ادب پيگر آن بود موافقت نمي كنند.هادي ادب در ادامه گفت : كردستان داراي افراد توانمند و لايقي است اما متاسفانه به آنها ميدان داده نمي شود و اين ظلم بزرگي است و با شعار دادن اعمال تبعيض در كردستان پاك نمي شود. در اين مراسم چهره هايي همچون : ماجد مردوخ روحاني، هادي ضياالديني، بختيار سجادي،محمود محمودي،فرزاد حاجي ميرزايي،رحيم لقماني،اجلال قوامي،مختار زارعي،آزاد نمكي و ده ها شخصيت ديگر فرهنگي،سياسي،مدني حضور داشتند.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
روایت ناتمام آزادیخواهانی که سنگ مزار دارند ولی مزار نه! 19/2/1393
از نه چندان قدیم، یعنی به تعداد سال‌های حیات حکومت جمهوری اسلامی شنیده‌ایم که می‌گویند "همه مجازات‌ها در حق کُردها و کُردستان مضاعف است." به عبارت دیگر عقوبت مخالفت با سیاست‌های حکومت مرکزی، میزان و شدت مجازات و همچنین جزای اقدامات آزادیخواهانه، دوچندان و گاه صد چندان است. جان دادن و جان باختن و جان کندن و جانکاهی‌ات نیز! جزو مصائبی ناگذر، ناتمام و ابدی ازلی است.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
هزينه به خطرافتادن جان زندانيان بند۳۵۰ به عهده مسئولان است! 11/2/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
آیا نباید از حقوق خود هم دفاع كنیم 21/1/1393
چرا فقط از حقوق بشر كُردها دفاع می‌كنید؟ این سوالی بود که چندی پیش یکی از دوستانم از من پرسید. منم دوست دارم در این مورد چند نکته را یادآوری و توضیح دهم؛ و این سوال را از فعالان حقوق بشری بپرسم كه چرا تنها از حقوق طیفی خاصی دفاع می‌كنید؟
بیشتر

  دیدگاه آزاد
از دستيابی به حقيقت تا تحقق عدالت: دادگستری 21/1/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
به بهانه چهارده آذر سالروز حادثه مدرسه شین آباد 13/9/1392
بیشتر

  دیدگاه آزاد
پیام دانشجوی زندانی سیاسی در بند بهنام ابراهیم زاده به دانشجویان در آستانه شانزده آذر 13/9/1392
پیام دانشجوی زندانی سیاسی در بند بهنام ابراهیم زاده به دانشجویان در آستانه شانزده آذر
شانزدهم آذرماه هر سال یادآور جانفشانی سه شهید راه آزادیخواهی و برابری طلبی شهیدان قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی است. سالهاست که این روز را گرامی می داریم زیرا هنوز کشور ما به آزادی و به شعور و شور جنبش دانشجویی نیازمند است تا از گذرگاه های سخت و سرنوشت ساز پیشرو عبور کرده تا شاهد صبح آزادی باشد. خوشحالم که جنبش دانشجویی هنوز پویا و سرزندگی خود را حفظ کرده و از مبارزان راه آزادی در این شرایط سخت دفاع می کند. از همه شما دانشجویان عزیز و آزادیخواهی که این مبارز کوچک راه آزادی و برابری را از یاد نبرده اند و مورد حمایت قرار داده اند نهایت تشکر و قدردانی را دارم.
کوچکتر از آنم که بخواهم پیامی برای این عزیزان بنویسم تنها تاکید می کنم که برای روزهای سخت پیش رو خود را از هرجهت آماده کنند. عزیزان راه پیش رو راهی سخت و دشوار است که نیازمند همدلی و همکاری و کنار گذاشتن برخی اختلافات جزیی عقیدتی و فکری است که درصد سال اخیر آفت مبارزان راه آزادی بوده است. آنچه که ما را در شرایط دشوار زندان امیدوار به آینده نگه می دارد پافشاری شما عزیزان بر راه مقدس آزادی است که باعث می شود دشمنان آزادی هر روز خود را ضعیف تر از دیروز احساس کرده و در برابر موج رو به گسترده آزادیخواهی وادار به تسلیم و پذیرش واقعیت ها شوند دور نیست.
آن روزی که فداکاری ها و از خودگذشتگی ها و به فکر دیگران بودن ها به بار نشیند. همه ما در برابر آنچه بر دیگران می گذرد مسئولیت انسانی داریم و از شما سپاسگذارم که قدر و ارزش آنانی را که در این راه قدم گذاشته اند می دانید و آنها را فراموش نمی کنید. هرسال شانزده آذر یادآورمیثاق دیرین ما با آزادی و پافشاری بر آن است میثاقی که گذشتگان ما نیز بر سر آن جان ها داده و سرها بر سر دار دیده‏اند می دانم که برای برخی از شماها این پرسش جدی است که چرا ما باید برای به دست آوردن آنچکه در کشورهای دیگر بدیهات است این همه هزینه بدهیم. باید به خاطر داشته باشیم آزادی بدون هزینه بدست نمی آید و اگرهم حاصل شود پایدار و قابل اتکا نخواهد بود.
تجربه نشان می دهد هرجا مبارزه برای آزادی و عدالت طولانی تر و مثمر بوده تثبیت آن هم راحت تر بوده است.
وبلاگ نویس و فعال حقوق کودکان و کارگری عضو کمیته پیگیری تشکل های آزاد کارگری و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
تهران زندان اوین بند 350 آذرماه 92
بیشتر

  دیدگاه آزاد
یاد کارگر مبارز و زحمتکش خباز جانباخته عطالله سلیمی زنده است 24/7/1392
بیشتر

  دیدگاه آزاد
در غياب جامعه مدني 23/4/1392
بیشتر

  دیدگاه آزاد
گفتگو با عبدالکریم لاهیجی 28/2/1392
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

دی1387  -  فروردین1388  -  اردیبهشت1388  -  شهریور1388  -  

اسفند1388  -  فروردین1389  -  شهریور1389  -  آبان1389  -  

آذر1389  -  بهمن1389  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  شهریور1390  -  آبان1390  -  آذر1390  -  

اسفند1390  -  فروردین1391  -  اردیبهشت1391  -  خرداد1391  -  

تیر1391  -  مرداد1391  -  شهریور1391  -  دی1391  -  

اردیبهشت1392  -  تیر1392  -  مهر1392  -  آذر1392  -  

فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  خرداد1393  -  اردیبهشت1395  -  

خرداد1395  -  آذر1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com