میثاق دیده بانان
رهبر جنبش حقوق بشر کردستان را تنها نگذاریم 16/9/1394
همان‌گونه که آگاهان مطلع هستند «محمد صدیق کبودوند» روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر کُرد ایرانی، به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری و حقوق بشری و اداره و مدیریت «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» به طور غیرقانونی و ناعادلانه به یازده سال حبس محکوم شد و از ۹ سال پیش زندانی و دربند است.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
امامان جمعه در سراسر جهان در مقابل جنايات داعش سكوت نكنند 17/7/1393
بيانيه شمار6 كمپين كوباني را تنها نگذاريم

امامان جمعه در سراسر جهان در مقابل جنايات داعش سكوت نكنند


جنايات و توحش داعش برعليه مردم كوباني، صفحه تاريكي است بر پيشاني تاريخ.
بي‌شك اينگونه جنايات كه با نام دين انجام مي‌گيرد جفايي بس بزرگ است و مسئوليت علماي دين در جهان اسلام را دوچندان كرده است .
كمپين كوباني را تنها نگذاريم از علماي اسلام به ويژه امامان جمعه در جوامع اسلامي مي‌خواهد تا وظيفه انساني و ديني خود را در قبال اينگونه جنايات ادا نمايند.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
اعلام حمايت اصغر فرهادي از كمپين كوباني را تنها نگذاريم 15/7/1393
اصغر فرهادي برنده جايزه اسكار در پيامي حمايت و همراهي خود را از كمپين كوباني را تنها نگذاريم اعلام كرد اين كارگردان بنام ضمن همدردي و همدلي با مردم كوباني همگامي خود را با كمپين كوباني را تنها نگذاريم اعلام كرد.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
به ياري مردم كوباني بشتابيد 15/7/1393
به ياري مردم كوباني بشتابيد
ده ها نويسنده و فعال فرهنگي و هنري ضمن حمايت از كمپين كوباني را تنها نگذاريم از مجامع جهاني خواستند تا بي درنگ به ياري مردم كوباني بشتابند. متن كامل بيانيه يي اين نويسندگان و فعالان فرهنگي و هنري به اين شرح است:
مردم صلح جوی کوبانی مدت هاست که در میان سکوت و بی تفاوتی قدرت های جهانی و منطقه ای, زیر آتش سنگین زرادخانه ی پیشرفته ی آدمکشان و تروریست های داعش موسوم به "دولت اسلامی " قرار دارند و تاکنون صدها نفر از مردم بی پناه غیر نظامی از جمله کودکان بیگناه کشته و زخمی شده و هزاران نفر آواره شده اند و در بدترین شرایط به سر می برند.
ما در مقام جمعی از هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران و کوشندگان مدنی و فرهنگی و سیاسی و دانشگاهی ,ضمن محکوم کردن جنایات بیرحمانه و بیشرمانه ی آدمخواران واپس گرای داعش, نسبت به سکوت مجامع بین المللی و مدعیان دموکراسی و منادیان صلح اعتراض خود را اعلام و ازهمه ی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و محافل حقوق بشری و مردم صلح جو و آزادیخواه ایران و جهان و نهادها ی مدنی و فعالان سیاسی می خواهیم بیدرنگ با تمام توان به یاری مردمان کوبانی که تا پای جان از سرزمین و استقلال خود دفاع می کنند و به همین گناه کشتار می شوند برخیزند.
امضا کنندگان: داریوش مهر جویی. غلامرضا امامی.اکرم پدرام نیا.بهرام فیاضی.احمد پوری.عباس مخبر.یونس تراکمه.محمد محمد علی. حسن صانعی.علی عبدالهی.مهدی غبرایی .عباس عبدی.جعفر ابراهیمی(شاهد). محبوبه میر غدیری.محمد علی شاکری یکتا.مهرداد عمادی.اسداله امرایی. اسداله شعبانی.محمد آقازاده.مینوبدیعی.حمید هوشنگی .عیسی سحرخیز.علی سرهنگی.علیرضا جباری.عبدالجلیل مستشاری.فرزاد ادیبی. بهزاد غریب پور. کیانوش غریب پور.. رامین مولایی .بیوک ملکی. علیرضا سیف الدینی. بهروز ژاله. علیرضا مجابی.طاهره ایبد. فریبا نباتی. زهره قایینی.محمد هادی محمدی.نوید سید علی اکبر.محمد جعفری قنواتی.محمد باقر صمیمی.قباد آذر آیین.محمد رضا قلیچ خانی. مریم مفتاحی.قباد حیدر.رضا خاکی نژاد. فرمهر منجزی. محمد کشاورز.جمشید کیانفر.پگاه اقبال زاده. پانته آ اقبال زاده.علی مرشدی زاد.قباد حیدر. محمدرضا نیک نژاد. مهدی بهلولی.ابوالحسن خاتمی . رضا مقصدی.بابک پاک زاد.احمد مزارعی.فریاد شیری. داوود زواره ای.اصغر معینی صالح.هادی تقی زاده.یوسف انصاری.مهدی رجبی.علی کاکاوند.مسعود ملک یاری. رح اله مهدی پور.علی اکبر زین العابدین...
بیشتر

  میثاق دیده بانان
همدلی روزنامه نگاران کردستانی با شنگال و کوبانی 26/5/1393
همدلی روزنامه نگاران کردستانی با شنگال و کوبانی
روزنامه نگاران کردستانی در اولین ساعات روز یکشنبه با اهدای کمک های خود با مردم شنگال و کوبانی هم دل شدند.
این روزنامه نگاران با اهدای کمک های خود از رسانه های دنیا خواستند که فریاد کودکان و زنان بی دفاع شنگال و کوبانی را به گوش جهانیان برسانند.
دکتر قطب الدین صادقی نیز در این میان به روزنامه نگاران کردستانی پیوست و در کمک به شنگال و کوبانی هم دل و هم صدا شد. این هنرمند برجسته کرد از محافل بین المللی درخواست کرد که شنگال و کوبانی را تنها نگذارند.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
ديدار كمپين حمايت از شنگال و كوباني با حاكم شرع مردمي كردستان 23/5/1393
. در اين ديدار اين فعال ملي مذهبي گفت: اسلامي كه من ميشناسم با خشونت سازگار نيست، اسلام منطق صلح، عقلانيت و دوستي است و نشان دادن چهره ي خشونت آميز از اسلام جفا به آن است. حاكم شرع مردمي كردستان در ادامه با تاكيد بر اينكه همدل و همراه كمپين حمايت از شنگال و كوباني است، افزود: اين كمپين كه بر مبناي نفي خشونت، مدارا و ترويج صلح است،
بیشتر

  میثاق دیده بانان
احضار و بازجويي دو فعال کرد به دليل نوشتن نامه به رئيس جمهور 7/3/1393
بیشتر

  میثاق دیده بانان
رنج‌نامه مادر عبدالرحمن سنگانی زندانی عقیدتی اهل سنت محکوم به اعدام 19/2/1393
کبری حیدری مادر عبدالرحمن سنگانی زندانی معلول اهل سنت محکوم به اعدام رنج‌نامه‌ای منتشر کرده و در آن به شرح زوایای پرونده فرزندش و همچنین به روایت رنج پنج ساله‌ای که متحمل شده پرداخته است.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
برگزاری چهارمین سالگرد اعدام فرهاد وکیلی و یارانش بر سر مزار و سنگی نمادین در سنندج + تصویر 19/2/1393
فرهاد وکیلی، فرزاد کمانگر، علی حيدريان، شيرين علم‌هولی در 19 اردیبهشت (٩ می) چهار سال پیش اعدام شدند. امروز جمعه 19 اردیبهشت‌ 1393، تعدادی از خانواده‌های آنها در سنندج دور هم جمع شده و بر مزار و سنگ مزاری نمادین برای فرهاد وکیلی گریستند و یاد و خاطره فرزندانشان را گرامی داشتند.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
همسر محمدصديق کبودوند: ادعای کشف مشروبات الکلی در زندان يک دروغ زشت است 11/2/1393
پریناز باغبان حسنی: «در مقابل پیگیری هایی که ما خانواده های زندانیان تاکنون داشتیم فقط شاهد بودیم مقامات تکذیب کرده اند و واقعیت ها را نادیده گرفته اند.»
بیشتر

  میثاق دیده بانان
بازداشت یک جوان کُرد توسط نيروهای اداره اطلاعات سنندج 8/2/1393
هفته گذشته یک جوان کُرد توسط نيروهای اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت و بە مکانی نامعلوم منتقل شد. هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
محکومیت حمله به بند ۳۵۰ از سوی زندانیان سیاسی کُرد در زندان میناب 3/2/1393
زندانیان سیاسی کُرد تبعیدی در زندان میناب، با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به محافل حقوق بشری، بین‌المللی، اتحادیه اروپا و آزادیخواهان ایران خواستار پیگیری وضعیت زندانیان سیاسی بند 350 اوین در این حوادث شده‌اند.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
انتقال ناگهانی سید فرزاد حسینی زندانی اهل سنت به مکانی نامعلوم 26/1/1393
سید فرزاد حسینی زندانی عقیدتی اهل سنت کُرد، امروز سه‌شنبه 26 فروردین از زندان رجایی شهر بدون اطلاع قبلی به مکان نامعلومی منتقل شد.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
پايان اعتصاب غذای دو زندانی سياسی كُرد در زندان طبس 20/1/1393
فخرالدين فرجی و محمد امين عبدالهی دو زندانی سياسی كُرد، امروز چهارشنبه 20 فروردين با قول مساعد مسوولان زندان طبس، به اعتصاب غذای خود پايان دادند.
بیشتر

  میثاق دیده بانان
وعده مسولان به وکیل کردپورها؛ هفته آینده با "مسعود و خسرو" ملاقات کنید 30/1/1392
ابتدا "عباس جمالی"، به عنوان وکیل مدافع این دو فعال حقوق بشری از تبریز به مهاباد آمد تا بلکه بتواند وکالتنامه را به امضای برادران کردپور برساند. ایشان پس از مراجعه به دادگاه انقلاب مهاباد توانست بازپرس پرونده "مسعود و خسرو کردپور" را متقاعد کند تا ترتیبی اتخاذ نماید که بتواند موکل های خود را در بازداشتگاه اطلاعات مهاباد ملاقات کند و امضای وکالت آنها را بگیرد. اما به هنگام مراجعه به اداره اطلاعات، مسولان برگه های وکالت را از "جمالی" گرفته و به ایشان گفتند که شما نمی توانید در این مرحله با آنان ملاقات نمایید. ما وکالتنامه ها را به امضای برادران کردپور می رسانیم و شما را متعاقبا مطلع خواهیم کرد. همچنین به "عباس جمالی" گفته بودند؛ اجازه میدهیم که این دو برادر تماس های کوتاهی با خانواده داشته باشند. ولی با گذشت روزها و هفته ها و تلاش ها و پیگیری های مکرر وکیل و اعضای خانواده، هنوز نه از وکالتنامه های امضا شده خبری هست و نه از تماس دو برادر با خانواده...!
بیشتر

  میثاق دیده بانان
ایران: به بدرفتاری با روزنامه‏ نگاران زندانی پایان دهید 24/4/1391

«کبودوند پنج سال است که از بدرفتاری، سوء رفتار، و غفلت مقامات صرفا به این دلیل که علیه بی عدالتی سخن گفته است رنج می برد. انکار از دادن مرخصی به او جهت ملاقات با پسر بیمارش، آنهم به شکل موقت، یک عمل کاملاً ظالمانه و غیر ضروری توسط مقامات است.»
سارا لی ویتسون، دبیر بخش خاورمیانه دیده بان حقوق بشر
بیشتر

  میثاق دیده بانان
در برابر نقض حقوق ملت سکوت نخواهیم کرد 20/2/1391
خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان – 5نماینده منتخب استان کردستان در مجلس نهم در نشستی با جمعی از روزنامه نگاران کردستانی از برنامه های خود در جهت توسعه اقتصادی ، سیاسی کردستان سخن گفتند
بیشتر

  میثاق دیده بانان
حکم اعدام برای فعال سایبری 8/11/1390
حکم اعدام برای فعال سایبری
خبرگزاری دیده حقوق بشر کردستان
شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی مهدی علیزاده را به اتهام «محارب» محکوم به اعدام کرد .
مهدی علیزاده فخر آباد 30 ساله، متاهل و اهل مشهد در تاریخ 20/1/90 دستگیر و پس از 4 ماه بازجویی و بازداشت انفرادی در بند 2 الف در آبان ماه سالجاری، حکم بدوی نامبرده طی روزهای گذشته به وکیل و خانواده وی ابلاغ شده است. نامبرده طنزنویس و فعال سایبری است.
شنبه 8 بهمن 1390

بیشتر

  میثاق دیده بانان
تظلم خواهی زندانیان سیاسی زن زندان قرچک ورامین 18/2/1390
زندانیان سیاسی زن زندان قرچک ورامین در نامه ای خطاب به ملت ایران با بیان نارسایی های موجود دراین زندان از وجدانهای بیدار خواسته اند تا در برابر این بی حرمتی ها به شان و منزلت انسانی که ملائک بر او سجده برده اند سکوت نکنند
بیشتر

  میثاق دیده بانان
احضار حسن ارک فعال مدنی آذربایجان به دادگاه 19/11/1389
بنا به گزارش منابع خبری، حسن ارک از فعالان مدنی و حامیان جنبش سبز در آذربایجان که سال گذشته مدتی را در بازداشت اداره اطلاعات تبریز بسر برده بود، مجددا به دادگاه انقلاب احضار شد
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

اسفند1387  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  تیر1388  -  

مرداد1388  -  شهریور1388  -  اسفند1388  -  خرداد1389  -  

مهر1389  -  آبان1389  -  آذر1389  -  بهمن1389  -  

اردیبهشت1390  -  بهمن1390  -  اردیبهشت1391  -  تیر1391  -  

فروردین1392  -  بهمن1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

خرداد1393  -  مرداد1393  -  مهر1393  -  آبان1394  -  

آذر1394  -  خرداد1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com