مصاحبه
برنامه جامعه مدنی صدای امریکا 2/8/1394
این برنامه متمرکز بر اهمیت و ضرورت بسط جامعه مدنی در دنیای امروز است. مفاهیمی از قبیل مسئولیت شهروندی، منافع و حقوق جمعی، نقش اصناف، سندیکاها، و اتحادیه ها در ایران، از جمله موضوعات مورد بررسی در این برنامه هفتگی هستند.
بیشتر

  مصاحبه
گفتگو با مریم قاضی فعال حقوق زنان/ راه تغییرات اجتماعی و مدنی را هموار کنیم 10/2/1393
مریم قاضی در آستانه سال نو، هلاله محمدی زن مهابادی محکوم به قصاص را از طناب دار نجات داد. کار ایشان نمونه فعالیت موفقی در زمینه دفاع از حقوق زنان بود که با تلاش‌های مدنی و حمایت‌های مردمی برای جمع‌آوری مبلغ دیه، معنای وسیع‌‌تری یافت و در رسانه‌های زیادی، خبرهای آن منتشر شد.
درباره فعالیت‌های خانم قاضی، انگیزه‌ها، اهداف و چگونگی نجات جان هلاله گفتگویی انجام دادیم که می‌خوانید.
بیشتر

  مصاحبه
خانواده کردپورهاخواستار پیگیری جدی پرونده آقایان خسرو و مسعود توسط نمایندگان مجلس شدند 15/4/1392
خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان :یکی از اعضای خانواده کردپور اعلام کرد از زمانی که برادران ما بازداشت شده اند از جانب نمایندگان کرد هیچ اقدامی جدی برای آزاد کردن و یا پیگیری پرونده آنها انجام نگرفته است
بیشتر

  مصاحبه
صالح نیکبخت در گفتگو با خبر گزاری دیدبان حقوق بشر کردستان 13/4/1388
بیشتر

  مصاحبه
سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان: 19/1/1388
اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان به مناسبت آغاز پنجمين سال فعاليت اين نهاد حقوق بشری در گفت‌وگويی با خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان به بيان برخی مسائل پرداخت.

قوامی با بيان اين‌كه انسان فطرتاً كرامت خواه است گفت: سرشت يا فطرت انسان برخورداری از كرامت انسانی‌ست و آن چيزی نيست جز آزادی و اختيار و توانايی تفكر و بيان تفكر، يعنی انسان قبل از آن‌كه فكری و يا دينی را قبول كند. وی افزود نهادينه شدن دموكراسی زمانی ميسر است كه حقوق و آزادی‌های اساسی ملت تأمين شده باشد به همين دليل دفاع از حقوق بشر بخش جدايی ناپذير از جنبش دموكراسی خواهی‌ست و هر كجا حقوق بشر نقض شود آن‌جا دموكراسی نيست و اگر هم وجوهی از دموكراسی باشد با خطر نابودی و از ميان رفتن روبروست.
بیشتر

  مصاحبه
ممانعت از بازگشايی آموزشگاه زبان كُردی در قروه 22/8/1387
پس از آن‌كه در مرداد ماه امسال اداره اماكن شهرستان قروه به بهانه‌ی عدم مجوز فعاليت آموزشی در ساختمان محل برگزاری كلاس‌های زبان كُردی شهر قروه اقدام به تعطيلی تنها آموزشگاه زبان كُردی در اين شهر نمود.
بیشتر

  مصاحبه
15 سال زندان در تبعید برای یاسر گلی 22/8/1387
ياسر گلی، فعال دانشجویی در سنندج به اتهام "محاربه" به تحمل 15 سال حبس همراه با تبعيد به زندان بافت در استان كرمان محكوم شد.
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آبان1387  -  فروردین1388  -  تیر1388  -  تیر1392  -  

اردیبهشت1393  -  آبان1394  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com