پیام نامه
محمدصدیق کبودوند:به یاری زلزله زدگان کرماشان بشتابیم 24/8/1396
بیشتر

  پیام نامه
پیام تسلیت کبودوند بە مردم کرماشان و کوردستان 23/8/1396
بیشتر

  پیام نامه
پیام تسلیت درگذشت "مام جلال" 13/7/1396
بیشتر

  پیام نامه
تبریک برگزاری رفراندوم استقلال "باشور" کُردستان 5/7/1396
بیشتر

  پیام نامه
"پارلمان مشورت و آشتی" و "جبهه ی فراگیر دموکراسی مدنی" در کُردستان روژهلات تشکیل شود 22/6/1396
بیشتر

  پیام نامه
تبریک آزادی از حبس خسرو کُردپور 17/6/1396
بیشتر

  پیام نامه
پیام تشکر و سپاسنامه کبودوند 28/4/1396
بیشتر

  پیام نامه
دهم تیرماه سالروز بازداشت کبودوند، یاد روز پدر حقوق بشر کردستان 8/4/1395
بیشتر

  پیام نامه
پیام تسلیت 6/8/1394
بیشتر

  پیام نامه
تبریک کبودوند به رهبران حزب دموکراتیک خلق ها 23/3/1394
پیروزی درخشان و دمکراتیک حزب شما، حزب دمکراتیک خلق ها در انتخابات اخیر و گذر موفقیت آمیز از سدهای قانون اساسی ترکیه برای ورود به پارلمان به عنوان حزب مدافع حقوق خلق ها و اقلیت های ترکیه را به شما، مردم باکوور کردستان و خلق های ترکیه تبریک و شادباش می گویم .
بیشتر

  پیام نامه
اعلام و تبریک آغاز یازدهمین سال فعالیت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان 19/1/1394
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در 9 آوریل یا 20 فروردین امسال درحالی یازدهمین سال فعالیت خود را آغاز می نماید که موسس آن جناب آقای محمدصدیق کبودوند پس از چند روز از این تاریخ وارد نهمین سال حبس غیرقانونی می شود.
بیشتر

  پیام نامه
کبودوند: مردم کُرد، فستیوال نوروزی را به میادین و خیابان‌ها بازگردانند 28/12/1393
«محمد صدیق کبودوند» رییس «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» که بیش از 8 سال است در زندان به سر می‌برد، در آستانه‌ی نوروز و آغاز سال جدید، در پیامی غیرمکتوب از زندان «اوین»، «نوروز» را به مردم کردستان تبریک گفته و از ملت کُرد درخواست کرده...
بیشتر

  پیام نامه
آزاد شدن کوبانی را به مردمان آزاده تبریک می گویم 7/11/1393

آزاد شدن کوبانی را به مردمان آزاده تبریک می گویم

با تحسین مقاومت ستایش برانگیز جوانان، زنان و مردان کانتون خودمختار کوبانی در کردستان روژآوا و با تقدیر از تمامی مبارزان یگان های دفاع از خلق و پیشمرگان اقليم کردستان و با احترام به کوشش ها و از خودگذشتگی های جانباختگان راه رهایی و آزادی، پیروزی مدافعان کوبانی و بیرون راندن اشغالگران دشمن با بشریت و مدنیت، از شهر کوبانی را به مردم و رزمندگان این شهر و ملت کرد و همه مردم آزاده در جهان، که با مردم کوبانی و ملت کرد همدل و همراه بودند تبریک و شادباش گفته و امید و آرزو دارم که آزادی کوبانی، نماد همبستگی، خوداتکایی و پایداری ملت کرد، آغازی بر نجات و آزادی مردم در رنج کرد و همه مردمان سرزمین های تحت سیطره اشغالگران تاریک اندیش و پایانی بر سرکوبگری آزادی و حقوق بشر در منطقه باشد.

محمدصدیق کبودوند

تهران -زندان اوين

٦بهمن 1393/ 26ژانویه2015


بیشتر

  پیام نامه
شمع آزادی بیان خاموش نمی‌شود 20/10/1393
اجلال قوامی روزنامه‌نگار کُرد ایرانی و سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، در پیامی همدردی و همدلی خود را با جان‌باختگان حادثه تروریستی مجله شارلی ابدو پاریس اعلام کرد. متن کامل این همدردی در پی می‌آید.
بیشتر

  پیام نامه
جلوي فاجعه انسانی در کوبانی را بگیریم. 10/7/1393
جلوي فاجعه انسانی در کوبانی را بگیریم.

وجدان های بیدار جامعه جهانی!

همانگونه که همه مطلع هستید گروه مسلح ستیزه جوی موسوم به داعش در یکی دو سال گذشته بر بخش هایی از سوریه و عراق مسلط شده و متاسفانه طی چند ماهه اخیر حملات گسترده دامنه دار و جنایت باری علیه مردم مناطق کردنشین در شمال عراق و سوریه آغاز کرده است. این گروه تروریستی پس از آفریدن فجایع و جنایات متعدد علیه اقلیت های مذهبی بویژه کردهای ایزدی مذهب در سنجار و شنگال و قتل و کشتار و تجاوز و به بردگی گرفتن صدها زن و کودک و آواره کردن ده ها هزار نفر از آنها و همچنین حمله به مسیحیان و شیعیان و سپس تهدید و حمله به مناطق تحت حاکمیت اقلیم خودمختار کردستان، این بار حملات و تجاوزات خود را در سوریه بویژه بر روی مناطق کردنشین شمال و شمال شرقی این کشور متمرکز کرده است، بطوریکه شهر کوبانی و 400 روستای حومه آن از چند ماه پیش تحت محاصره فاجعه آمیز گروه تروریستی داعش قرار گرفته و اقدامات غیرانسانی و حملات وحشیانه مبتنی بر قتل و کشتار این گروه منجر به تخلیه 160 روستا و فرار ده ها هزار نفر از مردم شهر کوبانی و روستاهای اطراف به سمت مرزهای ترکیه شده است.
در همان حال صدها نفر از زنان و کودکان آواره شده ،قربانی جنایات تازه داعش شده و ده ها نفر از رزمندگان مقاومت شهری و نیروهای وابسته به یگان های حمایت از ملت کرد، توسط نیروهای داعش کشته شده و یا پس از اسارت به شکل فجیع و وحشیانه ای سر بریده شده اند.
وجدان های بیدار جهان؛ گروه مرگ آفرین داعش هم اکنون در حال کشتار و جنایاتی جدید در کوبانی است. پیش از آنکه شهر کوبانی به اشغال این گروه درآید و فاجعه انسانی به دیگر فجایع جامعه بشری افزوده شود، به یاری مردم تحت محاصره این شهر بیایید و هر آنچه که در توان دارید برای نجات مردم گرفتار کوبانی که نجات بشریت است دریغ ننمایید.

محمد صدیق کبودوند

چهارشنبه 9 مهر 1393
1 اکتبر 2014


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=384
بیشتر

  پیام نامه
پیام محمد صدیق کبودوند به مناسبت بزرگداشت جناب صارم الدین صادق وزیری 26/3/1393
پیام محمد صدیق کبودوند به مناسبت بزرگداشت جناب صارم الدین صادق وزیری

در هر برهه ای از زمان آموزگارانی بزرگ ظهور نموده و به سان نورهای فروزان به جامعه ی بشری روشنی بخشیده اند.این ستارگان آسمان بشریت با پذیرش مسئولیت، اغلب بی صدا، هدایت گر و راهنمای راه گم گشتگان ومردمان خسته و آشفته از جبر زمانه به رهایی از ستم و انقیاد و هدایت به سوی عدالت وکرامت انسانی یک جامعه ی مدنی بوده اند.
مایه سرافرازی است که جناب آقای صارم الدین صادق وزیری به مانند چهره ای تاریخی در نسل ما زندگی می کند و دهها سال است این کوشنده ی بزرگ مدنی و سیاسی کرد، تلاش می کند و برای مطالبه ی حقوق و آزادی مردم کردستان مبارزه کرده است اگرچه این شخصیت بزرگ در این راه متحمل رنج و مرارت و تبعید شده اما درس مبارزه ی مدنی و سیاسی را به رهروان حقیقت و انسانیت آموخته و هنوز می آموزد، قامتش سرافراز ، قدمهایش استوار و بیانش پر رسا باد.
با آرزوی سلامتی و طول عمربرای جناب صادق وزیری و به امید پیروزی مبارزه مدنی و سیاسی مردم کرد و تمامی مردمان در بند بیداد و ستم.
محمد صدیق کبودوند
زندان اوین
خرداد 1393
بیشتر

  پیام نامه
تسلیت فوت عباس کمندی 3/3/1393
در گذشت استاد موسیقی و هنر کردی آقای عباس کمندی موجب تاسف و تاثر عمیق ما گردید .این سازمان با تلقی فقدان این هنرمند کرد بعنوان ضایعه ای بزرگ برای هنر وموسیقی کردی ،در گذشت جناب کمندی را به مردم کردستان بویژه دوستداران هنر و موسیقی تسلیت میگوید
بیشتر

  پیام نامه
تبریک تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران 11/1/1393
بیشتر

  پیام نامه
درخواست پایان اعتصاب زندانیان عقیدتی اهل سنت از سوی دو نهاد حقوق بشری 21/9/1392
شش تن از زندانیان عقیدتی اهل سنت بنام‌های حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی از روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و حکم ناعادلانه اعدام که برایشان صادر شده، دست به اعتصاب غذا زدند.
این شش زندانی که همگی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اعدام محکوم شده‌اند بر بی‌گناهی خود اصرار داشته و خواهان بررسی مجدد پرونده‌هایشان در دادگاهی عادل و علنی هستند.
این اقدام پر مخاطره زندانیان در پیگیری مطالبات بحق خود با گذشت نزدیک به چهل روز از اعتصاب غذا موجب نگرانی جامعه مدنی نسبت به سلامت جسمی ایشان شده است. بنابه آخرین گزارش ازاعتصاب کنندگان شرایط جسمی نگران کننده‌ای دارند. و هر روز وضع جمسی آنها وخیم تر میشود.
از این رو ما به عنوان نهادهای حقوق بشری ضمن اعلام نگرانی نسبت به وضعیت جسمی زندانیان اعتصابی در زندان قزل حصار ، بر استفاده از ظرفیت ها و روش های دیگر برای پیگیری این مطالبات؛ تاکید می کنیم و از این عزیزان می خواهیم با پایان دادن به اعتصاب خود به نگرانی جامعه‌ی مدنی و خانواده های خود نیز پایان دهند.
ما همچنین از جامعه بین المللی می‌خواهیم با ایجاد فشار بر قوه قضائیه ایران خواهان پایان دادن به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در کشور ایران شوند.
سازمان حقوق بشر کردستان
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - 2013 December 12
بیشتر

  پیام نامه
اجلال قوامي در غم از دست دادن مادرش عزادار شد 17/9/1392

اجلال قوامي در غم از دست دادن مادرش عزادار شد

صبح امروز خبر در گذشت مادر بزرگوار جناب آقاي اجلال قوامي سخنگوي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان را دريافت كرديم،
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن عرض تسليت به ايشان و خانواده محترمشان ،مراتب تاسف وهمدردي خود و اعضاي اين سازمان را ابراز ميدارد٠

يكشنبه ١٧ آذر ماه ١٣٩٢
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

بهمن1387  -  فروردین1388  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  

مرداد1388  -  شهریور1389  -  اسفند1389  -  فروردین1390  -  

تیر1390  -  مرداد1390  -  مهر1390  -  اردیبهشت1391  -  

تیر1391  -  شهریور1391  -  فروردین1392  -  اردیبهشت1392  -  

خرداد1392  -  تیر1392  -  مرداد1392  -  مهر1392  -  

آبان1392  -  آذر1392  -  فروردین1393  -  خرداد1393  -  

مهر1393  -  دی1393  -  بهمن1393  -  اسفند1393  -  

فروردین1394  -  خرداد1394  -  آبان1394  -  تیر1395  -  

تیر1396  -  شهریور1396  -  مهر1396  -  آبان1396  -  


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com