هادي ادب در گفتگو با خبرگزاري کمپین بین المللی حقوق بشر برای حمایت از حقوق مردم کرد اعلامیه
23/02/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
نمايندگان كردستان شان نمايندگي را پايين آورده‌اندهادي ادب در گفتگو با خبرگزاري کمپین بین المللی حقوق بشر برای حمایت از حقوق مردم کرد:


نمايندگان كردستان شان نمايندگي را پايين آورده‌اند


هادي ادب عضو شوراي مركزي جبهه متحد كرد و برادر زنده ياد مهندس بهاالدين ادب با انتقاد شديد از عملكرد نمايندگان كردستان در مجلس شوراي اسلامي بر اين باور است كه اين نمايندگان شان نمايندگي را پايين آورده‌اند و فاقد مشروعيت و مقبوليت در جامعه مي‌باشند. اين فعال سياسي با اشاره به عملكرد نمايندگان مناطق كرد نشين در مجلس ششم مي‌گويد: عملكرد نماينگان كرد در مجلس ششم و تشكيل فراكسيون نمايندگان كرد نقطه عطفي در كارنامه اين نمايندگان بود كه متاسفانه عملكرد ساير نمايندگان در مجالس بعدي غير قابل دفاع و هيچ برآيندي مبني بر نمايندگي مطالبات و خواست هاي مشروع و قانوني مردم كرد را ندارند.


هادي ادب سكوت و قبول تحقير از سوي نمايندگان كردستان در مراسم توديع و معارفه استاندار كردستان را شرم‌آور و نافي وظايف نمايندگي مي‌داند و گفت: توهين وزير كشور به مردم كرد و اهل سنت و سكوت نمايندگان حاضر در اين مراسم چه توجيهي مي‌تواند داشته باشد؟ اين در حالي است كه در اين مراسم يك بانوي كرد سنندجي به سخنان وزير كشور اعتراض و انتقاد مي‌كند استعفاي نمادين كه از آقايان عنوان شد جز فريب افكار عمومي چه مي تواند باشد ادب در خصوص برخي حاشيه سازي‌ها پيرامون سخنانش در اين مراسم اظهار ميدارد: سخنان بنده در مراسم معارفه استاندار كردستان به مذاق اصول گرايان و اصلاح طلبان حكومتي خوش نيامد و به تخريب و توهين روي آوردند. آنچه كه گفتم بخشي از مطالبات و خواستهاي تاريخي، قانوني و مشروع مردم كرد بود و خود را وام دار هيچ كدام از جناح‌هاي موجود نمي‌دانم بلكه تنها وام دار مردم شريف كرد مي‌باشم و آنچه كه مي‌گويم و مي‌نويسم تنها در راستاي مطالبات و خواستهاي مردم است. اين عضو شوراي مركزي جبهه متحد كرد با تاكيد بر اينكه اصول گرايان و اصلاح طلبان با مطالبات مردم كرد بيگانه‌اند تاكيد مي‌كند: هردو جريان از مردم كرد براي خود نام و ناني درست كرده‌اند .


هادي ادب در ادامه اين گفتگو مي‌افزايد: نمايندگان كردستان به جاي اينكه پيگير مطالبات و خواست‌هاي مردم باشند متاسفانه به رانت خواري و سوء استفاده از اين جايگاه پرداخته‌اند. اين فعال سياسي در ادامه افزود: به دليل نبود جامعه مدني شاهديم كه هيچگونه انتقاد و نظارتي بر كار نمايندگان صورت نمي‌گيرد كه اين مسئله جزيره امني را براي آنان ايجاد كرده است. هادي ادب در پايان گفت: اميد است در دولت تدبير و اميد نگاه امنيتي به كردها به حاشيه رانده شود و شاهد توسعه‌ همه جانبه در مناطق كردنشين كشور باشيم.

انسانیت
مرکز مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان حقوق بشر کردستان
تلفن : 66368670-21-0098   | پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com