اعلامیه
هادي ادب در گفتگو با خبرگزاري کمپین بین المللی حقوق بشر برای حمایت از حقوق مردم کرد 4/12/1392
بیشتر

  اعلامیه
دعوت به اقدام به ایجاد یک مجمع و تنظیم منشور 17/10/1390
پیرو درخواست قبلی برای تشکیل کمپین بین المللی حقوق بشر حمایت از حقوق مردم کرد بدین وسیله از فعالان سیاسی و مدنی و کوشندگان حقوق بشر در چهارپاره از سرزمین های کردنشین و کشورهایی که مردم کرد در آن ساکنند و هم چنین از همه مدافعان حق و عدالت و آزادی و دموکراسی در هرگوشه ای از جهان دعوت می گردد به کمپین بین المللی حقوق بشر که برای حمایت و دفاع از حقوق مردم کرد در شرف تشکیل است بپیوندند. هم چنین از حقوقدانان و کارشناسان درخواست می شود تا با ارائه نظریات کارشناسانه خود مجمع موقتی که به زودی برای تهیه وتنظیم منشور کمپین تشکیل خواهد شد را یاری نمایند. بدیهی است منشور موردنظر باید در برگیرنده اهداف راهبردها، برنامه ها، راه کارها و فعالیت های اصلی کمپین بین المللی حقوق بشر حمایت از مردم کرد باشد.
محمدصدیق کبودوند
زندان اوین، 26 دسامبر 2011
بیشتر

  اعلامیه
بانگەواز بۆ پێکهینانی بنکەی کاتیی و ڕێکخستنی پێڕەو 18/10/1390
لە درێژەی داخوازی پێشوو دا بۆ پێکهێنانی کەمپیینی ناونەتەوەیی مافی مرۆڤ بۆ بەرگریی لە مافی گەلی کورد، لە هەموو چالاکانی سیاسی و مەدەنی و خەباتکارانی مافی مرۆڤ لە هەموو بەشەکانی کوردستان و ئەو وڵاتانەی کورد لێیان نیشتەجێیە و هەروەها لە هەموو لایەنگرانی ماف و دادپەروەریی و ئازادی و دێموکراسی لە هەموو شوێنێکی جیهان داو دەکرێت کە ببنە ئەندامی کەمپینی ناونەتەوەیی مافی مرۆڤ بۆ بەرگریی لە مافی گەلی کورد کە ئێستا خەریکی پێکهاتنە. هاوکات داوا لە مافناسان و کارناسان دەکرێت کە بە دەربڕین و ناردنی پێشنیارە بەنرخەکانییان، یارمەتیی ئەو بنکە کاتییە بدەن کە بە زوویی بۆ ڕێکخستنی پێڕەوی کەمپیین پێک دەهێندرێت. ئاشکرایە ئەم پێڕەوە پێویستە ئامانج و ڕێکار و بەرنامە و چالاکییە سەرەکییەکانی کەمپیینی ناونەتەوەیی مافی مرۆڤی بەرگری لە گەلی کورد لەخۆ بگرێت.
مەحەمەد سەدیق کەبوودوەند
زیندانی ئەوین، ٢٦ دێسامبری ٢٠١١
بیشتر

  اعلامیه
کمپین بین المللی حقوق بشر برای حمایت از حقوق مردم کرد راه بیاندازیم 16/6/1390
محمدصدیق کبودوند کوشنده حقوق بشر زندانی در ایران:
براین باورم که رهایی مردم کرد از رنج ها و خشونت ها، سرکوب ها تنها با شناسایی و رسمیت دادن به حقوق این مردم و ایجاد سامانه های لازم برای برقراری صلح و همزیستی مسالمت آمیز مردم کرد و دیگر مردمان همجوار امکان پذیر است و این موضوع ملزم بازگویی و بیان رنج و آلام این مردم و مسئله بی حقوقی آنان برای مردم جهان و درخواست یاری و مساعدت از مردم صلح دوست دنیا جهت حل این مسئله است.
بیشتر

  اعلامیه
وەڕێخستنی کەمپیینی ناونەتەوەیی مافی مرۆڤ بۆ پشتیوانیی لە مافی گەلی کورد 3/10/1390
مەحەمەد سەدیق،ی کەبوودوەند، تێکۆشەری مافی مرۆڤی بەندکراو لە ئێران:
لەسەر ئەم باوەڕم کە ڕزگاریی گەلی کورد لەو ڕەنج و سەرکوت و تووندوتیژییەی دەگەڵی ڕووبەڕوویە، تەنیا بە دانپێدانان و بەفەرمیی ناسینی ئەم گەلە و پێکهێنانی بنچیینەکانی پێویست بۆ هێنانەئارای ئاشتیی و پێکەوەژیانی ئاشتیخوازانەی گەلی کورد و سەرجەم گەلانی هاوسێی شیاوە (مومکینە) و ئەم بابەتەش پێویستیی بە گێڕانەوە و ڕوونکردنەوەی ڕەنج و ئێش و مەسەلەی بێمافیی ئەم گەلە بۆ خەڵکی تر لە لایەک و داوای یارمەتیی لە خەڵکانی ئاشتییخواز و مروۆڤدۆستی جیهان بە مەبەستی چارەسەرکردنی ئەم گرفتەیە لە لایەکیتر.
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

شهریور1390  -  دی1390  -  اسفند1392  -  
انسانیت
مرکز مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان حقوق بشر کردستان
تلفن : 66368670-21-0098   | پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com